Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Karaca mesajında; “Dün olduğu gibi, bugün de, yarınlarda da, cumhuriyetin ve devletin temsilcisi, asıl sahibi ne bir kişidir, ne bir ailedir; yalnızca ve yalnızca kahraman Türk ulusudur. Hiçbir güç, hiçbir karar ve hiçbir iradenin bunu değiştirmeye gücü yetmemiştir, bundan sonra da yetmeyecektir.” ifadelerini kullandı.

Başkan Karaca mesajında;Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basmasıyla başlayan Kurtuluş Savaşı destanımızın ana dayanağı olarak gördüğümüz, “Egemenlik kayıtsız şartsız ulusundur” ilkesiyle 23 Nisan 1920’de kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı tarih olan 23 Nisan 1920’nin 104. yılındayız. Yüce meclis, binlerce vatan evladını şehit vererek kazanılan çok büyük bir savaşın ve ardından kurulan cumhuriyetin temsilcisinin yalnızca Türk ulusu olduğunun belgesidir. Dün olduğu gibi, bugün de, yarınlarda da, cumhuriyetin ve devletin temsilcisi, asıl sahibi ne bir kişidir, ne bir ailedir; yalnızca ve yalnızca kahraman Türk ulusudur. Hiçbir güç, hiçbir karar ve hiçbir iradenin bunu değiştirmeye gücü yetmemiştir, bundan sonra da yetmeyecektir.

104 yıldır egemenliğin kayıtsız şartsız kahraman Türk ulusunda olduğu bu topraklarda Mustafa Kemal ATATÜRK her zaman çocuklara ve gençlere çok büyük değer vermişti. ATATÜRK’ün “Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltip yaşatacak olan sizlersiniz” sözü de zaten genç nesillere olan inancının ve güveninin en açık işaretiydi.  Gelecekte, her biriniz güzel ülkemizin yönetiminde söz sahibi olacaksınız. Daha çok çalışıp daha çok üreterek, daha adil ve eşit bir ülke için elinizden gelen çabayı göstereceksiniz. Buna şahsen benim inancım ve güvenim tamdır.

Anneler, babalar, çocuklar! Bugün Cumhuriyetimizin bu topraklara bir güneş gibi doğduğu, dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayramı kutlamanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. O sebepledir ki; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 104. yılının ülkemize, Fethiye’mize, çocuklarımıza, yüce ulusumuza ve dünya çocuklarına kutlu olmasını diliyor, daha nice 23 Nisan’ları birlik, beraberlik içinde kutlamayı diliyorum. Bu ülke için canını düşünmeden feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, yüce Meclisi saygıyla selamlıyorum.ifadelerine yer verdi. 

Başkan Karaca, 23 Nisan Salı Günü saat: 13.00’da Özgecan Anıtı’ndan başlayacak kortej yürüyüşüne, ardından Beşkaza Meydanı’nda devam edecek olan uluslararası halk oyunları gösterisi ve çocuklara yönelik etkinliklere tüm Fethiye halkını davet etti.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com