Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici, TBMM’ye verdiği önerge ile Bakan Abdulkadir Uraloğlu’na sordu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Abdulkadir Uraloğlu

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde 29 Mart 2024 tarihinde yaptığı açıklamada; Marmaris ve Fethiye bölgesinde taramalar yaptıklarını, bu taramaların sonucunda Marmaris’te deniz dibinde 15 bin metreküp balçık biriktiğini belirtmiş, bu sebeple Çamur V isimli çamur temizleme gemisini Marmaris körfezine yönlendirdiklerini açıklamıştı.

YAZ SEZONU BAŞLAYANA KADAR KIYI TEMİZLİĞİ YAPILACAK DEDİLER, SÖZLERİNİ UNUTTULLAR!

Süreyya Öneş Derici; “Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu’nun yaptığı açıklamada gemilerin yerel seçimlerden önce yani yaz sezonu başlayana kadar kıyıları temizleyeceğini ifade ettiğini hatırlatarak ne yazık ki Nisan ayının son haftası gemiler bölgeyi terk etmiştir” dedi.

SEÇİM ÖNCESİ POPÜLİST EYLEME DÖNÜŞTÜRDÜLER

Öneş Derici, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde adeta bir seçim vaadi gibi açıklanan ancak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının asli görev ve sorumluluğunda olan bu işin seçim öncesi popülist bir eyleme dönüştürüldüğünü, Çamur V isimli çamur temizleme gemisinin, faaliyetini tamamlamadan, ülkenin en büyük döviz gelir kalemi olan turizm sezonu öncesinde Marmaris ve Fethiye koylarından uzaklaşarak İstanbul’a doğru yola çıktığını, tarafsız ve tüm vatandaşlara eşit hizmet etme zorunluluğu olan bakanlığın görevini yerine getirmediğini vurguladı.

Konuya ilişkin meclise bir soru önergesi veren Muğla Milletvekili Süreyya Öneş Derici,

Bakanlığı sert sözlerle eleştirirken şu soruları sordu:

  1. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Abdulkadir Uraloğlu’nun seçimlere iki gün kala bir vaat gibi açıkladığı ve yaz sezonu başlamadan temizleneceğini söylediği 15 bin metreküp çamurun şu ana kadar kaç metreküpü temizlenmiştir?

 

  1. Sayın Uraloğlu’nun 29 Mart 2024 tarihinde yaptığı açıklama seçimi manipüle etmek için yapılan bir açıklama mıydı? Bakanlıkların bu tür asli görevlerinin, vatandaşın hangi partiye oy vermesinden bağımsız olarak yerine getirilmesi gerektiğinden hareketle, yaz sezonu başlamadan, çamur temizleme işinin yarım bırakılmasının gerekçeleri nelerdir?

 

  1. Sayın Cumhurbaşkanının seçim sonuçlarından gerekli mesajların alındığını ifade ettiği bilinmektedir. Diğer taraftan ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krizin derinleştiği ve turizmden elde edilecek gelirlerin ülke ekonomisi için çok önemli olduğu gerçeğinden hareketleilgili bakanlık, iç siyasi gelişmelere dahil olmaksızın, Muğla ilimizdeki deniz temizleme görevini ne zaman tamamlayacaktır?

 

 MUĞLA KIYILARINI TEMİZLEMEK ÜZERE BAŞLATTIĞINIZ İŞİ BİR AN ÖNCE TAMAMLAYIN!

Bakanlıkların sorumluluğu, parti ayırt etmeksizin Türk vatandaşlarının tamamına eşit davranarak gerekli hizmetlerin yerine getirmektir diyen Öneş Derici, ilgili bakanlığa seslendi: “Muğla kıyılarını temizlemek üzere başlattığınız işi bir an önce tamamlayın!”

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com