BAKAN KARAİSMAİLOĞLU, PARTİSİNİN FETHİYE İLÇE BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu,  ülkemizin bir çok noktasında çıkan orman yangınlarının Dünya tarihine geçebilecek nitelikte olduğunu belirterek, ”Bu yangınların söndürülmesi için  devletimiz ve milletimiz  topyekün mücadele etmiştir” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Seydikemer İlçesinin farklı mahallelerinde çıkan orman yangınlarında tahrip olan alanları incelemek üzere  Seydikemer’e gitmeden önce partisinin Fethiye İlçe Başkanlığını ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, gazetecilere yangınlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yangınların söndürülmesi için devlet ve milletin topyekün mücadele ettiğini belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Ülkemiz tarihine kayıtlara geçecek olan orman yangınlarının başlangıcından bu yana 14’üncü gündeyiz. Ülkemizdeki en büyük yangın Manavgat yangını, söndürüldü. Muğla’daki son yangın da Köyceğiz İlçemizdeki yangın kaldı. İnşallah o yangının da bugün bitmesini bekliyoruz. Orada da küçük bir vadinin içine sıkışmış halde kalan bir alan yangını var. Nasıl yangınlarla topyekün mücadele ettiysek,  inşallah yangınların verdiği tahribatı datopyekün ortadan kaldıracağız” dedi.

Yangınların Dünya tarihinde yer alacağını da belirten Bakan Karaismailoğlu, “14 günlük yangın sürecinde ülkemizin tüm Bakanlıkları, tüm kurumları, her türlü seferberlik sonucu yangınlarla mücadele edildi. Ülkemizin dört bir köşesinden teknik eleman, araç ve alet edavatla buraya gelerek yangınlara müdahale edildi. Yaşamış olduğumuz bu yangınlar Dünya tarihine geçebilecek yangınlar arasında alabilecek bir durum. Geçmiş yıllarda yaşadığımız afetlerden de aldığımız derslerle inşallah bu felaketin izlerini yok edeceğiz” diye konuştu. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com