Fethiye ve Seydikemer’de çıkan orman yangınları ile ilgili Ziraat Odaları da çalışma başlattı. Türkiye Ziraat Odaları Birliği organizasyonuyla yanan bölgelerde incelemelerde bulunuldu.

Fethiye Seydikemer, Karaağaç, Arifler, minare mahallerinde gerçekleştirilen incelemeye TZOB Yönetim kurulu üyesi ve İpsala Ziraat Odası Bşk.Hüseyin Darcan, Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, Seydikemer Ziraat Odası Başkan Vekili Murat Demir ve Ziraat Odalarında görevli ziraat mühendisleri katıldı. TZOB Yönetim Kurulu üyesi İpsala Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Darcan, “Çiftçilerimizin yanında olduğumuzdan acılarını, dertlerini ve yaralarını birlikte saracağımızdan emin olmanızı istiyoruz. Çiftçilerimizle birebir görüşerek onların yalnız olmadıklarını, çiftçilerimizin en büyük meslek odası olarak maddi manevi mağduriyetlerin gidereceğiz” dedi.

 

 

YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTIK

Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit ise, “TZOB yönetim kurulu üyemiz ve ege bölge sorumlumuz Hüseyin Darcan Bey bir gün önce Milas, Marmaris yangın bölgesindeydi. Yanan bölgeleri dolaştık. TZOB genel başkanımız bütün 763 oda olarak seferberlik ilan etti ve kampanya başlattık. Bu yangınla ilgili Hüseyin Darcan başkanımla birlikte Seydikemer’de dolaştık. Yanan evleri ziyaret ettik. 2 araba ve bir 1 ahır yanmış onları ziyaret ettik. Bu kampanyanın kapsamında açılan iban numarasına yardımı bütün odalar gönderecek. Ankara’da birleşip, dağıtımı yapılacak. Acilen ihtiyacı olan Marmaris’e 2-3 tır geldi. Oradan da dün Seydikemer Ziraat odası başkan vekili Murat Demir ile görüştük onu da gerekli yardımları, fazlalık olduğu için buraya çekmelerini söyledi” diye konuştu.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com