Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu kursiyerlerinin 1 yıl boyunca el emeği göz nuru dökerek hazırladıkları birbirinden güzel el sanatları ürünleri yılsonu sergisi ile beğeniye sunuldu. Fethiye Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda açılışı gerçekleştirilen sergiye ilgi yoğun oldu. Serginin açılış töreninde konuşan Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü İsmail Cazağ, “2022-2023 eğitim öğretim yılında, 733 kurs açılmış ve bu kurslarımızdan 22 bin 774 vatandaşımız faydalanmışlardır.” ifadelerini kullandı.
Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından geleneksel hale getirilen yılsonu sergisindeki eserler göz kamaştırdı. “Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri” nedeniyle Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Yıl Sonu Sergisi töreninde Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi.
Törene Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü İsmail Cazağ, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turhan Kovancı, STK üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
“22 Bin 774 Vatandaşımız Faydalandı”
Törende konuşan Fethiye Halk Eğitim Merkezi Müdürü İsmail Cazağ, “Fethiye Halk Eğitim Merkezi olarak, her yıl olduğu gibi bu yıl da çok değerli kursiyerlerimizin el emeği göz nuru olarak oluşturulan eserlerle beraber sizlerle olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Bize bu gururu yaşattığınız için çok teşekkür ediyor, hepinize hoş geldiniz diyorum. Kurumumuz, halkımıza mesleki ve sosyal kültürel amaçlı yetenek kazandıran, boş zamanlarını olumlu faaliyetlerle değerlendirmelerini, gelirlerini artırmayı sağlayan bir yaygın eğitim kurumu olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. 2022-2023 eğitim öğretim yılında, 733 kurs açılmış ve bu kurslarımızdan 22.774 vatandaşımız faydalanmışlardır. Yine yaz tatili süresince de öğrencilerimize yönelik açacağımız kursların planlamasını yapıyoruz. Okullar tatile girdikten sonra hemen bu kurslarımız faaliyete açılacaktır. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda da mahalle kurslarımızı açmaya gayret gösterdik. Üzümlü, Koru, Göcek, Esenköy, Kargı, Karaçulha ve İncirköy Mahallelerimize vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda çok çeşitli kurslarımızı açtık. Sevgili vatandaşlar, sizler bizden kurs talebinde bulunun biz bulunduğunuz yerde kursumuzu açalım.” şeklinde konuştu.
“Açmadığımız Kurs Yok”
Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ise; “Halk Eğitim Merkezi’miz hayat boyu öğrenme haftası münasebetiyle burada toplanmış bulunmaktayız. Her hafta değişik etkinliklerle burada buluşuyoruz. Çalışmalarından dolayı herkese teşekkür ediyorum. Bizim çeşit olarak açmadığımız kurs yok. Yeter ki insanımız bizden talep etsin. Mahallesine kadar kurs açma imkânını bulunduran bir Halk Eğitim Merkezi’miz mevcuttur.” ifadelerinde bulundu.
“Kültürümüzün Devamı Çok Güzel”
AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turhan Kovancı sergi hakkında yaptığı açıklamada; “Yüzyıllardır gelen kültürümüzü burada devam ettirme gayreti çok güzel. Fethiye halkımızdan ve yurtdışından gelen misafirlerimizin Halk Eğitime rağbet göstermesi çok kıymetli. Bu sergiyi düşünen, tasarlayan ve burada bu sergiyi açan herkesi kutluyorum. Yıllar önce, çocukluğumuzda da bizim evimizde halı tezgahları vardı. Biz Karaçulhalı olduğumuz için küçüklüğümüzden gelen bir halı dokuma alışkanlığımız var.” dedi.
Konuşmaların ardından halk oyunları ekibi gösteri yaparken, serginin açılışını Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, Fethiye Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü İsmail Cazağ, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turhan Kovancı birlikte yaptı. Sergi gezilirken, AK Parti İlçe Başkanı Turhan Kovancı halı tezgahına oturup, kısa süreli halı dokudu. Sergi 16 Haziran Cuma gününe kadar açık kalacak.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com