Muğla’nın Fethiye ilçesinde düzenlenen 21. Sonbahar Göcek Yarış Haftası ve Atatürk Kupası’nda yelkencilerin kıyasıya mücadelesi devam ediyor.

Türkiye’nin Mavi Yolculuk ve yat merkezlerinden Göcek Mahallesi açıklarında Göcek Yat Kulübü tarafından gerçekleştirilen yarışlara, 20 ülkeden 98 teknede 785 yelkenci katılıyor. Havanın durgun olması nedeniyle ilk gün yarışa katılan sporcular, uzun süre rüzgar bekledi. Yeterli rüzgarın çıkmasıyla yarış, 2 saatlik gecikmeyle başlarken, yarışmacılar zaman zaman denize girerek güneşin ve denizin tadını da çıkardı. Koy içinden başlayan yarışlarda sporcular, coğrafi rotada dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti.

Göcek Yat Kulübü Başkanı Mustafa Gençaslan, Göcek’in yarışlarla deniz turizminde bir marka olduğunu ifade etti. Sporcuların Göcek’teki yarışların yapılmasını beklediğini ve aylar öncesinden hazırlık yaptıklarını ifade eden Gençaslan, katılımcı sayısının her geçen yıl arttığını belirtti. Yarışlar, 10 Kasım’da sona erecek.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Fethiye şubesi Meclis Başkanı Onur Ugan da, “ Bu yıl Sonbahar Göcek Yarış Haftası ve Atatürk Kupası’nda 21. yarışları yapıyoruz. Yarışmalara büyük ilgi oldu. 20 ülkeden 98 tekne ve 785 yelkenci katılıyor. “ifadelerini kullandı.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com