Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarımada temizliğinde 6 ton 500 kilo çöp toplandı.

Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ilçenin yarımada tarafında çevre temizliği düzenledi. Temizlik kampanyasında Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mahmut Bayraktar ve 30’a  yakın belediye personeli yarımadada yerlere atılan çöpler toplandı. Kıyı şeridinde yapılan temizlikte 6 bin 500 kilogram çöp toplandığı belirtildi.

Çöp toplama sırasında bölgenin kayalık ve sarp olması nedeni ile temizlik işçileri çöplerin olduğu bölgeye kendilerini halatlarla sarkıtarak bölgede temizlik yaparken, çalışma gün boyu sürdü.

“Karşılaştığımız Manzara Bizi Hayal Kırıklığına Uğrattı”

Fethiye Belediyesi olarak bölgede sık sık temizlik çalışmaları sürdürdüklerini belirten, Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mahmut Bayraktar, “Yarımada bölgesinde boydan boya bir temizlik çalışması yaptık. Yani Yarımada bölgesinde Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak gün boyu çevre temizliği gerçekleştirdik. Ortaya çıkan sonuç bizi şoke etti. Karşılaştığımız manzara bizleri yine hayal kırıklığına uğrattı.Bu gerçekten bir insanlık ayıbıdır. İnsanlarımız çöplerini maalesef çöplerini sarp kayalıklardan aşağılara atmışlar. Ekiplerimiz bu çöpleri almakta çok zorluklar çekti. Aşağılara halatlar ile inen ekiplerimiz sarp kayalıklardaki çöpleri topladı” dedi.

“Biraz Daha Duyarlı Olalım”

Tüm vatandaşları çöp konusunda ve çevre temizliği konusunda duyarlı olmaya davet eden Bayraktar, “Lütfen çöplerimizi doğaya bırakmayalım. Biz Fethiye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü olarak buraya sık aralıklarla çöp konteynırları bıraktık. Ne yazık ki çöpler, konteynırlara değil buradaki sarp kayalıklara ve uçurumlara atılıyor. Bu şişeler 4 Bin yılda kayboluyor. Ve burası  ormanlık bir alan olduğu için muhtemel orman yangınları ile de karşı karşıyayız. 5 Haziran Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında da ben buradan sayın halkımıza seslenmek istiyorum. Her yerde Çevre Haftasını kutluyoruz. Çevre için duyarlı olduğumuzu,  dile getiriyoruz.Ama sahada gezdiğimiz zaman maalesef kimse ders almıyor ve hiç kimsenin çevre umurunda değil. Hala kirletmeye devam ediyoruz. Lütfen artık çevremizi kirletmeyelim. Çevreye karşı biraz daha duyarlı olalım” ifadelerinde bulundu. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com