Fethiye’de çıkan orman yangını sonrası hayvan severler yangın alanına giderek, yangında ölen hayvanları toplayıp gömdüler, yaralı olanları ise veterinerlere götürerek tedavilerine başlattılar.

Fethiye’nin Ölüdeniz Mahallesine bağlı Ovacık bölgesinde çıkan ve Kayaköy Mahallesine kadar yayılarak yanan yaklaşık 5 buçuk hektarlık ormanlık alanda ekipler soğutma çalışmalarını sürdürürken, bazı hayvan sever vatandaşlar da yanan bölgeye giderek yaralı hayvanların imdadına koştular. Yangında alevlerden kurtulamayarak ölen hayvanları gömen havyan sever vatandaşlar, yaralı buldukları hayvanları da toplayarak veterinerlere götürerek tedavi altına alınmalarına yardımcı oldular.

Yanan ormanlık arazide yaralı buldukları hayvanları veterinerlere ulaştırmak için canla başla çalışan grup adına kısa değerlendirmede bulunan Vildan Ertemli, “Bizler  bugün  bu dünyanın  cehennemini  yaşadık . Yangın  yerinde  bir can kurtarmak için seferber olduk . Ölenleri  görünce  kahrolduk,  kurtardıklarımızda da  mutluluk  gözyaşlarımız  oldu .Tüm doğaseverler , hayvan severler bugün elimizden geleni yaptık . Çok üzgünüz” ifadelerini kullandı. Haber -Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com