Enerji sektöründeki yatırımları ve 1 milyar doların aşan serveti ile Tayvan’ın en zengin isimlerinden olan Victor Hwang’ın” Saluzi “ isimli mega yatı Fethiye’nin dünyaca ünlü plajı Ölüdeniz, Kumburnu’nda bulunan “Beach Of Lagoon’un karşısına demir attı. Tabloyu andıran tasarımı ile gösterişli teknelere alışkın olan Ölüdeniz bölge halkını bile büyüleyen mega yatta Victor Hwang’ın olup olmadığı öğrenilemedi.

Enerji sektöründeki yatırımları ve bir milyar doları aşan serveti ile Tayvan’ın en zengin isimlerinden biri olan Victor Hwang ait olan 70 metre uzunluğundaki “Saluzi”mega yat,Ölüdeniz ‘e demirledi.Mega yattaki Victor Hwang’ın misafirleri yattan botlarla Beach Of Lagoon’a çıkarak gün boyu burada güneşlenip denize girdiler. Babadağ’dan Ölüdeniz’e uçan yamaç paraşütlerini de keyifle izleyen Saluzi mega yatındaki misafirler bol bol fotoğrafta çektiler. Türkiye’nin tüm tanıtımlarında ilk sırada yer alan Ölüdeniz Kumburnu Tabiat Parkında bulunan “Beach Of Lagoon’’u çok beğenen  mega yatın misafirleri arasında yat sahibi Victor Hwang’ın olup olmadığı öğrenilemedi.Misafirlerini “Virgo Restoran’ta” ağırladıklarını söyleyen “Beach Of Lagoon” Müdürü Burak Ardahan, “İşletmemizde her misafirimizi ağırlayabilecek donanıma sahibiz. Yerli, yabancı müşterilerimiz olduğu gibi Mega yatında durmayıp, gününü işletmemizde geçiren iş insanları da var” ifadelerinde bulundu.

ÇİN EFSANESİNDEN ALIYOR

Adını Çin efsanesi savaş atından alan “Saluzi” isimli yatın dışı, adeta bir tabloyu andırırken rengarenk desenlerle süslü. Yatın dış tasarımı Çinli sanatçı Li Jiwei’nin imzasını taşıyor.

DEĞERİ 80 MİLYON DOLAR

70 metre uzunluğundaki ultra lüks yatın değeri ise 80 milyon dolar civarında. 34 personelin görev yaptığı yatta su sporları merkezinin yanı sıra mini denizaltı, kütüphane üç tane yüzme havuzu, 4 jakuzi, sinema ve oyun salonları bulunduğu öğrenildi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com