Bayramlar insanları sevgi, saygı ve kardeşlik duygularıyla kaynaştıran, birlik ve beraberlik ruhunu geliştiren, toplumsal dayanışma ve yardımlaşma hislerinin yoğun olarak yaşandığı anlamlı günlerdir.

Bu yıl Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle kaybettiğimiz canların yüreklerimizi yaktığı bir dönemde Ramazan ayını hüzünlü geçirdik,Ramazan Bayramı’nı damaalesef buruk karşılıyoruz. Depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz.Devletimizin tüm kurumlarıyla birlikte depremin ilk anından itibaren depremzede vatandaşlarımızı yalnız bırakmayan, her türlü ihtiyaçlarında yanlarında olan Ramazan ayını da adeta bir dayanışma seferberliğine dönüştüren tüm vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Değerli Muğlalılar;

Ramazan ayını; birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmek, depremin yaralarını sarmak için vesile kılarak, mübarek Ramazan’ın bereketini hep birlikte paylaştık. İçinde bulunduğumuz süreci en kısa sürede atlatmak için Millet olarak birbirimize her zamankinden daha fazla kenetlenerek, gönül birliği oluşturduk. Bundan sonra da devlet, millet omuz omuza vererek, tam bir seferberlik ruhuyla karşılaştığımız her türlü zorluğun üstesinden inşallah hep birlikte geleceğiz.

Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bu bayramı da dayanışma ruhumuzu, kardeşlik bağlarımızı pekiştirecek bir fırsat olarak görüyoruz. Ramazan Bayramı’nı ailemizle, dostlarımızla, komşularımızla, depremden etkilenen vatandaşlarımızla, huzurevindeki yaşlılarımızla, şehit aileleri ve gazilerimizle birlikte yaşamanın birlik ve beraberlik duygularımızı daha da arttıracağına inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, Muğlalı hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, bayramın ülkemize ve tüm dünyaya huzur, bereket ve mutluluk getirmesini temenni ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com