UZMAN KLİNİK PSİKOLOG DERİNSU AYDIN DANIŞAN KABULÜNE BAŞLADI

Fethiye’nin tanınmış ailelerinden Fatoş ve Ahmet Aydın’ın genç başarılı kızı Uzman Klinik Psikolog Derinsu Aydın kendi işyerini açmanın sevincini yaşamakta. 11 ilde gerçekleşen büyük depremden sonra Fethiye’ye gelen depremzedelerle Fethiye Afet Gönüllüleri çatısında gönüllü çalışan Derinsu Aydın şimdi çalışmalarını şehrimizde yürütme kararı alarak yeni açtığı işyerinin kapılarını gazetemize açtı. Uzman Klinik Psikolog Derinsu Aydın’ın Köprübaşı mevki 138. sokak No:2/3  (TEB bankası üstü) adresindeki işyerinin açılışına yoğun bir katılım oldu. Açılış etkinliğine; Fethiye Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı Müdürü Gönül Fındıkkıran ve yardımcısı, Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürü Mesut Akdülger ve Dilek Bilgin, Akarca mahallesi muhtarı Cevdet Köse, FETAV müdürü Dilek Dinçer ve gönüllüleri, Fethiye Afet Gönüllüleri, Fethiye Alzheimer Derneği Başkanı Operatör Dr. Mehdi Sadat, yönetim kurulu üyesi Nagihan Bulut ve dernek üyeleri, Fethiye Yerel Tohumlar Derneği Başkanı Ebru Oğuzhan Yeter ve dernek üyeleri, ADD Fethiye şubesi başkanı Filiz Topçu ve üyeleri, Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Yasemen Oral, Psikolog Berkant Vatansever, Eczacı Ayla Karabulut, eski Mavi Kuş Derneği yöneticileri ve gönüllü üyeleri, Yunus Nadi Anneler Grubu, Ölüdeniz’den Sun City Otel ile Blue Lagoon Otel, Turunç House ve Kayaköy Freya Suits yetkilileri, turizmciler ve iş adamları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile davetliler katıldı.

“HAYATI OLUMSUZ ETKİLENEN KİŞİLERE HİZMET SAĞLAMAKTAYIM”

Gazetemiz muhabirine açıklamada bulunan Uzman Klinik Psikolog Aydın konuşmasında “Merhaba ben Klinik Psikolog Derinsu Aydın. Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünü yüksek onur ile bitirdim. Yüksek lisansımı İngiltere’de yapıp uzmanlığımı orada aldım. Fransız Lape Psikiyatri Hastanesi’nde kısa süreli deneyimimden sonra Fethiye’ye geldim ve beklenmedik bir deprem sonrası sahada gönüllü çalışmaya başladım. O zamandan beri de hem Fethiye’de hem de online platformda seanslarımı yürütüyorum. Bilimsel bir zemin üzerine kurulu çok fazla psikiyatrik bozukluk ve geniş sorun alanında etkili olduğu kanıtlanmış bir tedavi yaklaşımı olan Bilişsel Davranışçı Terapileri benimsiyorum. Anksiyete, depresyon, kayıp ve yas, fobi, panik bozuklukları, travma, yeme bozuklukları gibi birçok psikolojik rahatsızlıkla hayatı olumsuz etkilenen kişilere hizmet sağlamaktayım. Çocuk, ergen ve yetişkinlerle psikoterapi çalışmalarımı yürütmekteyim. Çocuklar için oyun terapisi, yetişkinler için bireysel terapi uygulamaktayım.

“PROFESYONEL BİR PSİKOLOJİK DESTEK ALABİLİRLER”

Psikoterapide hedefimiz kişinin günlük yaşamını sekteye uğratan sorunu hakkında ortak bir fikir edinerek sorunu birlikte anlamak, mevcut sorunun danışanın düşünce, duygu ve davranışlarını ve gün içindeki işlevlerini nasıl etkilediğini birlikte çalışmak. Kişiler yaşadıkları durumlardan rahatsızlık duyuyor, birtakım şeylerle kendi başlarına başa çıkamadıklarını düşünüyorlarsa ve bu durumlar yaşam kalitelerini düşürüyorsa bizim gibi ruh sağlığı çalışanlarından profesyonel bir psikolojik destek alabilirler. Açılışıma katılan, beni bu günde yalnız bırakmayan aileme, dostlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.Haber/foto-G.Ayyıldız

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com