Fethiye’de yaş sebze ve meyve üreticileri, 2021 yılının ilk iş gününde lokma döktürerek, bereket duası okudular.

2021 yılının ilk iş gününde Fethiye’de yaş sebze ve meyve üretimi yapan çiftçiler, lokma döktürerek, bereket duasında bulundular. Karaçulha Çiftçi Birliği Başkanı Halil Daşar’ın organize ettiği lokma döktürme etkinliğinde, üreticiler sabahın ilk saatlerinde,2021 yılının bolluk ve bereketli geçmesi temennisinde bulunarak dualar okudular.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Karaçulha Toptancı Halinde gerçekleşen etkinliğe üreticilerin yanı sıra, haldeki komisyon ve pazarcılarda katıldı.

Mevlid-i Şerifin ve duaların da okunduğu program hakkında değerlendirmede bulunan Karaçulha Çiftçi Birliği Başkanı Halil Daşar, “Karaçulha Çiftçi Birliği öncülüğünde, bölgedeki çiftçiler olarak  2021 yılının ilk iş gününde lokma döktürerek, bir hayır duası okutmak istedik. Katılımda çok güzel oldu. İnşallah 2021 yılı çiftçilerimize bolluk ve bereket getirir. Ama tabiî ki öncesinde de koronasız ve sağlıklı bir yıl geçirmeyi temenni ediyoruz” dedi.

Arazilerinde ürettikleri mahsullerin maliyet fiyatlarının her geçen gün kat kar arttığını dile getiren Daşar, “Bölgedeki üreticiler olarak bu yılki fiyatlardan çok memnunuz. İnşallah 2021 yılı da aynı kazançla devam eder. Bugün Karaçulha Toptancı Halinde domates fiyatı 2.80 TL ile 3 TL arasında değişiyor” ifadelerinde kullandı.

Rusya’nın yaş sebze ve meyve ihracatındaki kotayı kaldırması ile birlikte ihracatın hızlandığını da belirten Daşar, “Rusya yaş sebze ve meyve ihracatında koyduğu kotayı kaldırdı. Yavaş yavaş bu durum kendisini göstermeye başladı. Tahmin ediyorum ki 2 gün içinde ihracat daha da hareketlenir” diye konuştu. (HABER/FOTO-ŞULE UĞUR)

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com