Fethiye’de Ukrayna’lı turistin parasını çaldığı iddia edilen 63 yaşındaki İbrahim O. Jandarma ekipleri tarafından para ile birlikte evinde yakalanarak göz altına alındı.

İddiaya göre  olay Ölüdeniz Mahallesinde meydana geldi. İbrahim Ö. İdaresindeki 48 BB 3265 plakalı dolmuş hattında erkek arkadaşı ile birlikte Fethiye’den Ölüdeniz’e gitmek isteyen Ukrayna’lı turist Anastesia Poleste, çantasında parasının olmadığını fark ederek, dolmuş şoförüne durumu iletti. Şoför İbrahim Ö’de, parası çalınan Anastesia Poleste ile birlikte Ölüdeniz Jandarma Karakol Komutanlığına müracaat etti. Jandarma ekiplerinin araçtaki on-line kamera ve takip sistemi üzerinde Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi ile iş birliği üzerine yaptığı çalışma sonrası parayı diğer yolculardan İbrahim O’nun çaldığını tespit etti.

Jandarma Ekipleri tarafından yapılan araştırmanın ardından 63 yaşındaki İbrahim O’nun Çatalarık Mahallesindeki evine baskın yapıldı. Evde yapılan araştırmada Ukrayna’lı turist Anastesia Poleste’nin çantasından kaybolan 2 Bin 400 TL, 20 Dolar ve 1000 Ukrayna Grivnesi ele geçirildi.

Parayı  çaldığı iddia edilen İbrahim O. Jandarma ekipleri tarafından göz altına alınırken, Ölüdeniz Jandarma Komutanlığı ekipleri Ukrayna’lı turist Anastesia Poleste’ye paralarını iade ettiler.

Ukrayna’lı turist Anestesia Poleste’nin parasının bulunmasında yardımcı olan Jandarma ekiplerine teşekkür eden S.S 22 Nolu Ölüdeniz Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ünal Arıcı, “Paranın kaybolduğunu duyunca kooperatif çalışanlarımız Umut Yağlı ve Birol Akyol paranın bulunabilmesi adına Jandarma ekipleri ile birlikte özverili bir çalışma sergilediler. Önemli olan turistin mağduriyetinin giderilmesiydi. Ve bulunduda. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com