Fethiye’nin “dünyaya açılan penceresi” olarak görülen 1965 rakımlı Babadağ’dan, 2020  yılında, 73 bin 910 kişi yamaç paraşütüyle uçtu.2020 yılının uçuş sayıları, bir önceki yıl 2019 yılı uçuş sayılarından yüzde 65 düşüş yaşandığı görüldü.

Ölüdeniz Mahallesi’ndeki Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezi, her yıl yamaç paraşütü yapmak isteyen binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Babadağ’daki pistlerden yamaç paraşütleriyle havalanan tatilciler, Ölüdeniz’in etkileyici manzarasını kuş bakışı izleme fırsatı buluyor.

Dünyanın en iyi yamaç paraşütü merkezleri arasında gösterilen, adrenalin tutkunu yerli ve yabancı çok sayıda turiste ev sahipliği yapan merkez, bölge ekonomisine önemli katkı sağlıyor.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Başkanı Osman Çıralı, Babadağ ile ilgili  yaptığı açıklamada, dünyanın önde gelen hava sporları merkezi arasında yer alan Babadağ’ın, her yıl macera tutkunlarına ev sahipliği yaptığını söyledi.

Yeni tip Covid-19 salgın hastalığı nedeniyle bir dönem uluslararası sınırların kapanmasına rağmen Babadağ’ın 2020 yılında da macera severlerin gözdesi olmaya devam ettiğini belirten Çıralı, “Salgına rağmen geçen yıl Babadağ’dan 73 bin 910 kişi yamaç paraşütü ile uçuş yaptı. Yamaç paraşütü yapmak isteyenleri Babadağ’da ağırlamaktan mutluluk duyduk. Salgına rağmen yamaç paraşütü sporunun 2020 yılında devam etmesinde alınan tedbirler de etkili oldu.” dedi.

Çıralı, Babadağ’dan yapılan tüm uçuşların pilotlar ve yolcuları koruyacak şekilde önlemlere uygun gerçekleştirildiğini vurguladı. (HABER/FOTO-ŞULE UĞUR)

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com