Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği (TYBA) ile D-Marin Göcek Marina işbirliğinde Fethiye Göcek’te düzenlenen “4. TYBA Yacht Charter Show D-Marin Göcek” başladı.

Akdeniz yat turizminin önemli organizasyonlarından kabul edilen etkinlikte, uluslararası yat kiralama firmalarının ve Türk firmalarının, yerli ve yabancı teknelerle bir araya gelerek iş hacimlerinin karşılıklı olarak çoğaltılmasının hedeflendiği bildirildi.

Yat şova, boyları 20 ile 50 metre arasında değişen yaklaşık 55 lüks tekne katılırken, TYBA Başkanı Güneş Aysun, gazetecilere yaptığı açıklamada; “2017’de Bodrum’da kurulan derneğimiz ticari yat camiasını bu kez Göcek’te buluşturmaktadır. Amacımız yat turizmini geliştirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır.” ifadelerinde bulundu.

Başkan Aysun, “Sektörün standartlarını yükseltmek ve sözcüsü olmak istiyoruz. İlk iki yıl etkinliğimizi Bodrum Yalıkavak’ta yaptık. Etkinliğin amacı Türkiye’de turlara çıkan kiralama yapan ticari filomuzu özellikle yabancı acenteler ile yerli acentelere tanıtmak. Etkinliğimiz giderek büyümektedir. 30’un üzerinde ülkeden misafirleri, broker ile acente temsilcilerini ağırlamaktayız. Etkinliğimize 55 teknekatılmaktadır. Etkinlik kapsamında şefler ile en iyi mürettebata ödül veriyoruz. Bölgeyi de tanıtmak etkinliği farklı destinasyonlarda gerçekleştiriyoruz. Bodrumda başladık, şimdi de Göcek’teyiz. Burayı da çok beğeniyorlar. Etkinliğe, her yıl katılanların yanı sıra farklı kişiler de gelebiliyor. Böylece Türkiye turizminin tanıtımına katkıda bulunuyoruz.” Diye konuştu.

Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği (TYBA) ile D-Marin Göcek Marina işbirliğinde yapılan Yat şov, 9 Mayıs’ta sona erecek.

 

 

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com