Yaz mevsiminin gelmesinin ardından Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi tarafından “Yaza Merhaba” etkinliği düzenlendi. Dernek merkezinde gerçekleştirilen etkinliğe; Türk Kadınlar Birliği Fethiye şubesi yönetimi ve üyeleri ile çok sayıda kadın vatandaş katıldı. Etkinliğe gelenler dernek üyeleri tarafından özel olarak hazırlanmış lezzetli ürünleri tadarak sohbet ettiler. Etkinlikte; Fethiye Engelsiz yaşam ve rehabilitasyon Merkezi özel öğrencileri tarafından özel ürünler standı açıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte; portakal ve limon fideleri ücretsiz olarak dağıtıldı.

“CUMHURİYETÇİYİM, ATATÜRKÇÜYÜM DİYEN KİŞİLERDEN ÖZELLİKLE BİR YER İSTİYORUZ”

Etkinlik ile ilgili açıklamada bulunan Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi Başkanı Candan Özdemir;  derneğe ait bir yerin olmadığını vurgulayarak 1924 yılında Atatürk’ün ve eşi Latife Hanımın destekleriyle kurulan Türk Kadınlar Birliği’nin Fethiye Şubesi için bir dernek yeri talebinde bulundu. Dernek başkanı olduğu günden beri başarılı çalışmalara imza atan Candan Özdemir konuşmasında “Türk Kadınlar Birliği ülkemizde kurulan ilk kadın sivil toplum kuruluşudur. Bu dernek özel bir dernektir. Kurtuluş savaşında Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Kuvayi Milliye hareketine katılan, cepheye giderek düşmanla çarpışan ve şehit düşen kadınlarımızın, cepheye mermi ve cephane taşıyan kadınlarımızın derneğidir. Atatürkçüyüm ve Cumhuriyetçiyim diyen kadınlarımızın derneğidir. Hem ülkemizin ilk kadın derneği hem de Fethiye’mizin ilk sivil toplum örgütüdür. Bu inanç ve düşüncelerle faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz” dedi.

“1969 YILINDA FETHİYE’MİZDE KURULMUŞ BİR DERNEĞİZ”

Konuşmasına devam eden  “Biliyorsunuz bir deprem felaketi yaşadık, bu üzüntüyü hepimiz yaşadık. Çok annelerimizi, babalarımızı ve evlatlarımızı kaybettik. İnşallah bir daha böyle felaketler yaşamayız. Onun için anneler günü, babalar günü bunları hiç düşünmedik. Türk Kadınlar Birliği Fethiye şubesi olarak bir araya gelmemiz gerekiyordu. Yaza merhaba etkinliği düzenlemekteyiz. Etkinliğimize katılanlara çeşitli ikramlarda bulunuyoruz. Türk Kadınlar Birliği Fethiye şubesi olarak herkes elinden geleni yaptı. Bizim için daha önemli bir konu var. Bilhassa bunu dile getirmek istiyorum. Bilindiği üzere bizim kuruluşumuz 1923’e dayanan ve Atatürk’ün desteklediği bir dernektir. 1969 yılında da Fethiye’mizde kurulmuş bir derneğiz. Koca Fethiye’de Atatürkçüyüm, Cumhuriyetçiyim diyenlerden bir yer istiyoruz. Onlardan buraya bir masraf istemiyoruz. Biz yine gönüllüler olarak her şeyi karşılayacağız. Başkanlık sürecimi Ocak ayında bitiriyorum. Kim gelirse gelsin bu derneğin yerini alsın küçük altın ile birlikte anahtarı teslim edeceğim. Ama bu yeri istiyoruz. Cumhuriyetçiyim, Atatürkçüyüm diyen kişilerden özellikle bir yer istiyoruz. En önemli konu bu” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com