Geçtiğimiz sezon başında Konyaspor’dan, Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’a transfer olan 32 yaşındaki Tufan Önen; sakatlığı nedeniyle basketbolu bıraktığını açıkladı.

2.02 boyunda, uzun forvet mevkiinde oynayan Tufan Önen; sezon başında takım kaptanlığına getirilmişti. Daha sonra sakatlığından dolayı ameliyat olan başarılı oyuncu, Fethiye’de de taraftarların sevgisini kazanmıştı. Son olarak Finalspor kadrosunda yer alan Tufan Önen kariyerinde daha önce Sakarya Büyükşehir Belediyespor, Bandırma Kırmızı ve Yeşil Giresunspor formaları giydi.

Basketbola veda ettiğini sosyal medya hesabından duyuran Tufan Önen, “10 yaşımda tanıştığım basketbol, işim haline geldi ve her zaman kendime  hedefler koydum. Bir çok başarı elde ettim. Oynadığım kulüplerde nice dostlar, arkadaşlar tanıdım ve çok güzel zamanlar geçirdim. Muhakkak ki kırdığım ve üzdüğüm insanlar olmuştur. 20 küsur yılık basketbol hayatımı noktalamış bulunmaktayım. Malesef sakatlığım beni buna mecbur etti. Ancak üzülmüyorum çünkü çok güzel zamanlar ve başarılar elde ettim. Bu yaşantımda bana yardımcı olup destekleyen beni bu zamanlara getiren antrenör, başkan, yönetici, taraftar, kulüp personelleri takim arkadaşlarıma ve herkese çok ama çok teşekkür ederim. Üzdüğüm kırdığım varsa da haklarını helal etsinler. Bu erken bir veda oldu benim için. Ancak buraya kadarmış. Belki ilerleyen zamanlarda tekrar görüşebilme ümidiyle… Sağlıcakla kalın” ifadelerini kullandı.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com