Her 4 yılda bir yapılan Uluslararası TIMSS Matematik ve Fen Eğilimleri sınavı, 60’ı aşkın ülke ile birlikte Türkiye’de pek çok il ve ilçe ile Fethiye’de  de yapıldı. Muğla’nın Kavaklıdere ilçesi ile  Fethiye ilçesinde de Gazi Ortaokulunda 2 sınıf da gerçekleştirilen sınavın çok yararlı geçtiği ifade edildi.

Temel amacı dünya çapında Matematik ve Fen Bilimleri alanında eğitim-öğretimin gelişmesine katkı sağlamak olan TIMSS, öğrencilerin bu alanlardaki performanslarını dört yıllık sürelerle ölçerken, öğrenci başarı düzeylerinde meydana gelen değişimler konusunda da bilgiler sağlıyor. TIMSS’te öğrencilerin başarı puanlarının belirlenmesinin yanı sıra, okul, öğretmen, ev ve öğrenci anketleri ile çok geniş yelpazede veri de  toplanabiliyor.

BU GURUR HEPİMİZİN

Fethiye Gazi Ortaokulu Müdürü Ercan TUNA; “Bakanlığımızca Ülkemizi temsil edecek TİMSS Sınavı için İlimizde seçilen Öğrencilerimiz geçtiğimiz günlerde sınavlara katılıp gururla okulumuzu, öğretmenlerini, İlçemizi, İlimizi ve Ülkemizi temsil ettiler. Öğrencilerimiz bu sınavda Matematik ve Fen Bilimleri bilgilerinin yanında güzide okulumuzu, kendilerini fedakarca özveriyle yetiştiren öğretmenlerini, güzel ilçemizi, ilimizin seçilmiş öğrencileri olarak ülkemizi 64 ülke öğrencileri arasında başarılı bir şekilde temsil ettiler.Bakanlık ve İl temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen bu sınavda öğrencilerimizin başarılı olacağını inanıyorum, ülkemiz adına hayırlı sonuçlar vermesini  temenni ediyorum. Bu vesile ile okulumuzun bilişim laboratuvarının yenilenmesine katkı sağlayan hayırseverimize, sınav hazırlıkları çerçevesinde yardım ve desteğini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkürlerimi iletiyorum. Eğitime yapılan hiçbir yatırımın karşılıksız kalmayacağına olan inancımızla çalışmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com