Seydikemer’in Bekçiler Mahallesinde geceleyin saman istifi yapılırken sigara izmaritinden çıktığı tahmin edilen yangın bir anda 3 evi sararak küle döndürmüştü. Rasıh Öküşke, Nasuh Pehlivan ve Mehmet Çiftçi ye  ait 3 ev bir anda alev topuna dönerken yangın söndürme çalışmalarına itfaiyenin yanı sıra mahalle sakinleri de katıldı .Yangında evlerin yanı sıra eşyalarda yanarken can kaybı yaşanmadı .Bekçiler mahalle sakinlerinden Mehmet Yalçın büyük bir vefa örneği sergileyerek Fethiye’de Cuma günleri kurulan üretici pazarında sattığı pratik ev aletleri satışından elde ettiği tüm geliri küle dönen evlerin sahiplerine ulaştıracağını söyledi .Cuma pazarında tezgahına astığı afişte “bugünkü hasılatımın evi yanan kardeşlerimize bağışlıyorum” şeklinde yazan  Mehmet Yalçın vatandaşların verdiği  bağışları da kabul etti.Yangın Mahallemizi üzüntüye boğdu diye Mehmet Yalçın “Yanan evde su sıkıntısı vardı sularda kesikti .İtfaiyeler de orman yangınlarına gittiği için, çok zorluklar çektik .  Bende işe geldiğim için bir kova su dökemediğimden çok üzüldüm. Yanan arkadaşlarımızın evlerinde eşyaları kalmadı, hayvanları  yandı çok üzüldüm. Bunun için elimden geldiği kadar destek olmaya çalışıyorum . Bugünkü hasılatımı üç evi yanan kardeşimize eşit miktarda paylaştıracağım” şeklinde konuştu.

Bekçiler Mahallesini üzüntüye boğan yangının söndürme çalışmasına katılan pazarcı Adil Öküşken de “Ovadaydık yangın her yerden görünüyordu . Akıl almaz bir şeydi bütün her yer tutuşmuştu. Tabi ilaç dinamosu, tankeri ,itfaiyesi olan herkesle elimizden geldiği kadar uğraştık. Çoğu insanımızın hayvanları yandı. Evi yanan kişiler çok mağdur oldular “diye konuştu.

Destekte bulunan İsmail Kocakahya da yıllar önce kendisinin de afet yaşadığını belirterek “bende geçmişte yangın afeti yaşamıştık traktörüm bile yanmıştı böyle durumlarda destek olunmalıdır” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com