Tavla Turnuvası Şampiyonları Belli Oldu

Fethiye Tavla Spor kulübü tarafından düzenlenen Fethiye 1.ilkbahar tavla turnuvasına 7’si kadın toplam 61 tavla oyuncusu katılırken, 2 gün süren turnuvada çekişmeli karşılaşmalar sonunda şampiyonlar belirlendi. Bu yıl 1.’si düzenlenen Fethiye İlkbahar tavla turnuvasındaki katılım ücretleri ve sponsorluk desteklerinin bir bölümü Hatay’daki depremzedeler için bağışlanırken, turnuvaya ilgi olması önümüzdeki aylarda yeni bir turnuvanın daha yapılmasının önünü açtı.

Fethiye Jiva Beach Resort Hotel Salonu’ndaki tavla turnuvasına başta İzmir, İstanbul ve Ankara’dan olmak üzere Bursa, Antalya, Muğla, İzmir ile çevre il ve ilçelerden yoğun katılım oldu. İki gün süren tavla şampiyonasına Türkiye tavla şampiyonları Zafer Taş, Kemal Karaca ve İstanbul tavla şampiyonu Tuhan Topkaç ve diğer bölgelerden tavla sporcuları da katıldı.

Şampiyonada çekişmeli ve heyecanlı karşılaşmalar yaşanırken Fethiye Birinci İlkbahar Tavla Turnuvasında dereceye girenlere ödülleri Jiva Beach Resort Hotel Salonu’nda yapılan törenle sunuldu. Fethiye Tavla Spor kulübü başkanı Hüseyin Özdağ yaptığı açıklamada; “1.’sini düzenlediğimiz tavla turnuvasına ilginin yoğun olması yeni bir turnuvanın daha Fethiye’de yapılması için işaret oldu. Fethiye’nin bu turnuva ile turizm ve tanıtımına da katkı sağlandı. İkinci turnuvaya daha da fazla katılım bekliyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Organizasyona destek veren Gamze Demirkol Özdağ ise tüm katılımcılara ve Jiva Otel yetkililerine destekleri nedeniyle teşekkür ederek, kazanan sporcuları şöyle açıkladı;

ANA AKTİVİTE: 1. Burak Şimşek (Muğla Ortaca) 2. Avni Arslan (Muğla Bodrum) 3. Ahmet Recep Bezek (Muğla Fethiye) 4. Tülay Emekçi (Ankara)

DANIŞMAN ÇİFTLER: 1. Can Gümüş-Alpay Akyol(İstanbul) 2. Edip Emre Akduman-İsmail Yılmaz (Antalya)

SON ŞANS: 1. Ali Dolma (Muğla Fethiye) 2. Erkan Koşaran (Muğla Bodrum)

TEK SAYI1: Şampiyon Hür Arslan(Muğla Marmaris) TEK SAYI2: Şampiyon Gülşah Altıntaş(İzmir)

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com