Fethiye’de tatillerini geçirenlerin koylarda ve ormanlık alanda bıraktığı çöpler, vatandaşların tepkisine neden oldu.

Fethiye’ye gelen tatilciler, konaklama alanlarında yer bulamayınca deniz kenarındaki ormanlık alanda çadır ve karavanlarında kaldılar. Bu tatilcilerin bazıları çöplerini düzenli şekilde çöp konteynırlarına atarken bazıları ise çöplerini öylece bıraktılar.

Ayrıca günü birlik olarak koylarda tatillerini geçiren bazı kişiler, çöplerini boş alanlara atınca çöp dağları meydana geldi. Ücretsiz koylardan birisi olan Akvaryum Koyu’n da da atılan çöplerin sosyal medyada paylaşılması üzerine tepkiler yağdı.

Birçok mevkide de benzer görüntüler oluşurken, Fethiye Belediyesi ekipleri gün boyu çöp araçları ile hizmet vermeye devam ettiler. Bazı tatilciler bu duruma isyan ederken, sosyal medya da çöpleri görenlerde yaptığı yorumlarla tepkilerini dile getirdiler.

Yorumlarda “Yazık düşünce kabiliyeti yok galiba bu çöpleri bırakan kişilerin nedesek boş doğayı kendi elleriyle yok ediyorlar tatil yaptığınız yerlerde çöp değil ayyak izi bırakın” , “Bazı insanlar fazla nankör, saygısız, pislik, düşüncesiz, zararlı. Yüz kişide on kişinin pislik yapması geri kalan onlarca insana zarar veriyor maalesef” , “Bu nasıl bir rezalet bunları atanlar birdaha buraya gelmeyecekler herhalde gelmesinler zaten” gibi cümleler yer aldı.Haber-Foto/Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com