Dokuz günlük Kurban Bayramı tatili için Fethiye’ye gelen 1 Milyonu gecik tatilcinin memleketlerine geri dönmesi ile birlikte, geriye doğaya bıraktıkları atık ve çöpleri kaldı. Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten de, bu duruma kayıtsız kalmayarak, kooperatif üyeleri ve bölgedeki işletmelerin personelleri ile Kumburnu ve Ölüdeniz Lagunu  arasında çevre temizliği gerçekleştirdiler.

Fethiye ve Ölüdeniz 9 günlük bayram tatili dolayısıyla adeta dolup taştı. Dünyaca ünlü Ölüdeniz’de bayramla başlayan yoğunluk devam ediyor. Yaklaşık 1 milyon turiste ev sahipliği yapan Fethiye ve Ölüdeniz’de tatilciler tarafından bırakılan çöpler dikkat çekiyor. Adım başı her yerin çöple dolduğu Ölüdeniz Lagünü etrafı ve yollar Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten öncülüğünde plaj işletmeli ile birlikte temizlendi. Yaklaşık 15 kişilik gönüllü bir ekiple Sugar Beach önünden başlayan temizlik Ölüdeniz lagünü manzaralı yolun sonuna kadar devam etti. Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, “Tatilcilerin Fethiye’ye ekonomik değer ve katkı verdikleri için çok mutluyuz ama misafirlerimiz buraya geldiği zaman buraları tertemiz buluyorlar ama giderken kirletiyorlar” dedi.

“Birlikten Kuvvet Doğar”

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, “Plaj işletmeleriyle birlikte çalışma arkadaşları verdiler. Yaklaşık 15 kişiyle birlikte yol kenarındaki çöpleri temizlemek için böyle bir organizasyon yaptık. Plajdaki işletmedeki arkadaşların tamamına çok teşekkür ediyorum. Çünkü bizlere çalışma arkadaşları da verdiler. Hep birlikte olduğumuz için çok kolay ve hızlı şekilde temizliyoruz” diye konuştu.

“Doğa ve Çevre Konusunda Bilinçli Olmalıyız”

Başkan Muhammet Kökten, “Buraya gelen insanlar Fethiye’ye ekonomik değer ve katkı verdikleri için çok mutluyuz ama misafirlerimiz buraya geldiği zaman buraları tertemiz buluyorlar fakat giderken kirletiyorlar. 4 tane çöp istasyonu var. İnsanlarımız illaki arabaların camlarından çöp atıyor, 10 metre ileriye gidip çöp istasyonuna atamıyorlar. O yüzden biraz daha duyarlı olmalarını rica ediyoruz. Temiz bırakırlarsa temiz bulurlar. Biz elimizden geldiği kadar temizliyoruz ama sonuçta bu doğa hepimizin. Bizler Türkiye’de Ölüdeniz’i dünyaya tanıtıyoruz. Doğayı yok etmenin, pisletmenin mantıksız olduğunu düşünüyorum. Gelen misafirlerimizden de biraz daha duyarlı olmalarını rica ediyorum” ifadelerini kullandı. Haber-Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com