Fethiye Şoförler Odası Başkanı Şaban Taşar,  2020 yılını değerlendirerek,  ” Maalesef 2020 yılı hem şoför esnafı için hem de tüm toplum için çok iyi anılar bırakmadı” dedi.

2021 yılına sayılı günler kala Fethiye TV mikrofonlarına 2020 yılını genel anlamda değerlendiren Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar,  Covid-19 virüsü salgınının ülkemizde kendini gösterdiği Mart ayından bu yana tüm sektörlerde birlikte şoför esnafının da ciddi derecede etkilendiğini söyledi.

2020 yılının anılarda güzel bir yıl olarak kalmayacağını ifade eden Taşar, “2020 yılının çıkmasına sayılı günler kaldı. Maalesef 2020 yılı hem şoför esnafı için hem de tüm toplum için çok iyi anılar bırakmadı. 2020 yılın hemen ilk ayları Mart aylarında çıkan pandemi salgınından itibaren uymakla zorunlu olduğumuz kısıtlamalar dahil olmak üzere büyük sıkıntılar yaşandı. Bunda en çok da şoför esnafları etkilendi. Tabi başka sektörlerimizde var bununla birlikte etkilenen. Çok iyi hatırlamayacağımız bir yıl olarak geçti. 2021’e ümitle bakmak istiyorum. Bundan sonra en kısa süre içerisinde pandeminin de kontrol altına alınarak eski alıştığımız güzel günlere geri dönmeyi ümit ediyorum. Herkese sağlıklı günler dilerim” dedi.

“YETERLİ DEĞİL AMA, BUNA DA ŞÜKÜR”

Geçen hafta gerçekleşen kabine kurulu toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın esnafa yönelik açıkladığı pandemi destek paketi ile ilgili görüşlerini de açıklayan Taşar,  açıklanan paketin yeterli olmadığını fakat, şoför esnafının bir nebze de olsa soluk almaya yarayacağını ifade etti.

Pandemi sürecinden dolayı şoför esnafının çok ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya olduğunu söyleyen Taşar, “Yapılan her yardımlardan dolayı çok müteşekkiriz. Ancak tabi bizim kaybımız bunlarla sınırlı değil. Diğer sektörler gibi şoför esnafı da çok zor durumlarda kaldı. Zor günlerden geçtiler ve halende devam ediyor. Pandeminin bu şekilde devam etmesi, yada artarak devam etmesi halinde  bu destekler kesinlikle yeterli olmayacaktır. Esasen biz bu süreçte esnaflarımızdan sağlıktan yararlanmak şartıyla bağkur , sigorta primlerinin dondurulmasını, en azından ceplerinden giderlerinin azaltılması yönünde taleplerimiz var. Bunları ilettikte. Şimdilik üç aylık bir süreyle aylık bin TL destek taahhüdünde bulundu sayın Cumhurbaşkanımız. Bundan dolayı çok teşekkür ederiz. Devamı takdirinde ekstra tedbirlere ve desteklere ihtiyacımız olacaktır” diye konuştu. (HABER/FOTO-ŞULE UĞUR)

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com