Muğla Valiliği himayesinde Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Sınırsız Eğitim Projesi kapsamında 8.sınıflar için faaliyette olan “Yapay Zeka Destekli Sınava Hazırlık Portalı’nın” İlçe koordinatörleri toplantısı Muğla İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ferman Akbulut’un başkanlığında 13 ilçe koordinatörünün katılımıyla çevrimiçi olarak gerçekleşti.  Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen toplantıya Seydikemer adına proje koordinatörü Nurullah Solak katıldı.

Covid-19 nedeniyle eğitimin hibrid model (karma eğitim modeli) yoluyla yapıldığı bu süreçte çeşitli koşullar nedeniyle uzaktan eğitime erişemeyen, erişme imkânı olsa bile uzaktan eğitim araçlarını etkin kullanamayan öğrencilerin de olduğu göz önünde bulundurularak risk altındaki gruplara yönelik yürütülecek çalışmaların hızla planlanması ve paylaşılması önem arz etmektedir. Bu nedenle Muğla’da Sınırsız Eğitim Projesi uygulanmaya başlandı. Bu proje içerisinde, sınava hazırlanan öğrenciler için “Yapay Zeka Destekli Sınava Hazırlık Portalı” oluşturuldu.

8.Sınıflar için yapay zeka temelli sınav hizmeti sunan “mavisilgi.net” sitesinin sağladığı altyapının Muğla Valiliği işbirliği ile kullanıma açılmasıyla öğrencilere şifreleri ulaştırıldı.Ölçme ve Değerlendirme Birimi koordinesinde yıl içerisinde yapılacak olan tüm sınavların online olarak yapılması, raporlandırılması ve değerlendirme sonuçlarının analiz edilmesi Sınava Hazırlık Portalı üzerinden takip edilmesi planlanmaktadır. (HABER/ŞULE UĞUR)

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com