Fethiye Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından 5-12 Haziran Türkiye Çevre Haftası kapsamında atık türlerinden obje tasarımı yarışması düzenliyor.

Fethiye Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından 5-12 Haziranda düzenlenecek olan obje yarışması tasarımları bekliyor. Sıfır Atık Temalı Obje Yarışması ,çocukların  yaratıcılıklarını ortaya çıkarmasına, hayal gücünü geliştirmesine ve  doğaya, atıklara olan bakış açılarını görsel olarak ifade edebilmelerini sağlayacak.5-12 Haziran’da düzenlenecek Sıfır Atık Temalı Obje yarışmasına Fethiye ilçe sınırları içerisindeki 12 yaş ve üzeri tüm vatandaşların katılması bekleniyor.

Fethiye Belediyesi tarafından “Sıfır Atık Temalı” Obje Yarışmasının detayları yayınlandı. Yayınlanan detaylara göre;

Obje tasarım boyutları en az 100×100 cm ebatlarında olmalıdır. Tasarımlarda atık türleri olarak: Ambalaj Atıkları (kağıt, karton, pet, plastik, metal ve cam),Tekstil Atıkları, Elektronik Atık, Atık Pil, Atık İlaç vb.

Eser miktarda: Kum, Çakıl, Yaprak, vb. doğal kaynaklar da kullanılabilecektir. Obje tasarımında herhangi bir materyal türü kullanılabileceği gibi birden fazla materyal birlikte kullanılarak eser oluşturulabilecek.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com