Seydikemer ilçesine gelen yerli ve yabancı turistlerin mutlaka uğrak noktası olan Yakapark Restaurant sıcak yaz günlerinde en çok ziyaretçi alan yerlerinde başında geliyor. Yeşillikler içinde doğal şelaleler tatilcilerin büyük ilgisini çekiyor. Buz gibi suda belirlenen zaman kadar yüzen veya su içinde kalan tatilciler yemek ve içeceklerle ödüllendiriliyor.

Yaz mevsiminin gelmesi ve sıcak havaların kendini göstermesi sonucu bölgeye gelen yerli ve yabencı tatilcilerin en uğrak yerlerinden bir tanesi de Yakapark oluyor. Güzellikleri nedeniyle tercih edilen Yakapark Restaurantta isteyen Köşk kiralayıp konaklama da yapabiliyor. Tatilciler tesislerin çok güzel olduğuna değinerek iyiki gelmişiz şeklinde ifade kullanıyorlar. İşletme sahibi Neşet Güzel de buz gibi akan su şelalelerini mutlaka herkesin görmesini istediklerini belirterek “Misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya gayret ediyoruz” dedi.

Soğuk Su Yine Rağbet Görüyor

Seydikemer ilçesindeki Yakapark, doğal kaynak suyunun doldurduğu, soğuk suyu havuzu sıcak yaz günlerinde yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisi oluyor.

Seydikemer ilçesinin Yaka Mahallesindeki Yakapark, doğal kaynak suyunun doldurduğu, soğuk suyu havuzu sıcak yaz günlerinde yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisi oluyor.Seydikemer İlçe merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Yaka Mahalesi’ndeki soğuk su havuzu, sıcak havada serinlemek isteyenlerden yoğun ilgi görüyor. Akdağlar’dan kar sularının erimesiyle mahalleye ulaşan ve 8 dereceye kadar düşen suda yerli ve yabancı turistlerin, serinleme imkanı buluyor.

Suyla dolan havuzlarda serinleme imkanı bulan vatandaşlar, işletme tarafından havuzda 5 dakika kalana içecek, 15 dakika kalana ise yemek ikram ediyor.

5 Dakika Durana İçecek, 15 Dakika Durana Yemek

İşletmeciler soğuk suda 5 dakika kalana içecek, 15 dakika durana yemek ikram ediyor. İşletmeci Neşet Güzel, hava sıcaklığının artması nedeniyle çok sayıda ziyaretçinin serinlemek için bölgeyi ziyaret ettiğini söyledi.

Suyun, Akdağlar’dan kar sularının erimesiyle mahalleye ulaştığını anlatan Güzel, bu şekilde soğuk suyun havuza ulaştığını bildirdi.

Kahramanmaraş’tan  tatil için gelen Yunus Gök, çok soğuk suda 5 dakika durmanın imkansız gibi göründüğünü kaydetti.

Serinlemek için Fethiye’den gelen Erhan Kazak ise soğuk suya girer girmez çıktığını dile getirdi. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com