Fethiye Asayiş Büro Amirliği ve Muğla Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin Fethiye de ortak yürüttüğü proje kapsamında ‘Fuhşa Teşvik Etmek veya Yaptırmak veya Aracılık Etmek veya Yer Temini Etmek’ suçu kapsamında şüpheli şahıslara yönelik operasyon düzenlendi. Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde başlatılan ‘Sezon 2’ isimli fuhuş operasyonunda 10 şüphelinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Fethiye Asayiş Büro Amirliği ve Muğla Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin Fethiye de 18 ekip 57 personel ile 11 ayrı adrese eş zamanlı yapılan operasyon neticesinde S.A(61), N.T(52), H.I.K(43), M.T.(33), M.C.  (38), H.D( 53), B.G( 33 K), N.O (43) F.I( Özbekistan K) ve M.A( Özbekistan ) isimli 3 bayan 7 erkek olmak üzere toplam 10 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Fuhşa zorlandığı ileri sürülen aralarında yabancı uyruklu kişilerin de bulunduğu 22 kadın kurtarıldığı belirtildi. Edinilen bilgilere göre Muğla merkezli 2 ilde gerçekleştirilen fuhuş operasyonunda 10 şüpheli gözaltına alındı. Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Muğla İl Emniyet ve Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, fuhşa aracılık yaptıkları ve yer temin ettikleri belirlenen şüphelilere yönelik çalışma başlattı. Teknik ve fiziki takibin ardından Muğla ve Antalya’da düzenlenen eş zamanlı operasyonda 10 kişi gözaltına alındığı kaydedildi. Operasyonda şüphelilerin ev, iş yeri ve araçlarında yapılan aramada çok sayıda dijital materyal ve doküman ele geçirildiği açıklandı. Fuhşa zorlandığı ileri sürülen aralarında yabancı uyruklu kişilerin de bulunduğu 22 kadın kurtarıldı. Yabancı uyruklu kadınlar, sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresine Geri Gönderme Merkezi’ne gönderildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler, haklarında hazırlanan dosyalarla birlikte Fethiye Adliyesi’ne sevk edildi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com