Milli Eğitim Bakanlığının Muğla’da ihtiyaç sahibi öğrencilere göndermiş olduğu 2000 adet tablet bilgisayarın dağıtım töreni, Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın katılımlarıyla çevrimiçi gerçekleştirildi. Uzaktan eğitime erişimde sorun yaşayan öğrenciler için Bakanlık tarafından gönderilen Bilgisayar Tablet Setlerinin dağıtımıyla ilgili Muğla Valisi Orhan Tavlı, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, diğer İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San’ın katılımıyla çevrimiçi tablet dağıtım töreni gerçekleştirildi. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen çevrimiçi tören, “Sınırsız Eğitim Projesi” tanıtım videosu ile başladı. Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin, Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın ve Seydikemer adına İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San’ın konuşmalarıyla devam etti. Yapılan çevrimiçi törende Muğla İl Mili Eğitim Müdürü Pervin Töre; “Uzaktan eğitim sürecinde çok değerli kişi ve kurumlardan destek alan Bakanlığımız,  temin ettiği 500 bin tablet bilgisayarı dağıtımını, 81 vilayetimizde kademeli olarak gerçekleştiriyor. Bu bağlamda ilimize gönderilen tablet bilgisayarlarla;  13 ilçemizde, 173 okulda, toplam 2 bin öğrencimiz eğitimde fırsat eşitliğinden faydalanma imkânı bulacak.  Eğitim bir millet, bir ülke ödevidir.” anlayışıyla, çocuklarımızın eğitim imkânlarından eşit bir şekilde faydalanması adına yürütülen bu çalışmalar, “Mutlu Çocuklar, Güçlü Türkiye” hedefine ulaşmamızı sağlayacaktır. Bu değişim ve dönüşüm sürecinde değerli katkılarınızdan dolayı tüm Milli Eğitim camiası adına sizlere şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

TAVLI, “İNŞALLAH 2021 YILINDA YÜZ YÜZE EĞİTİME BAŞLAYACAĞIZ”

Muğla Valisi Orhan Tavlı; “Dünyada ve ülkemizde yaşanan bu pandemi sürecinde başta sağlık çalışanlarımızın bu zorlu mücadelede yürüttükleri çalışmalara, verdikleri desteklerden dolayı Milli Eğitim camiamıza, Milli Eğitim Bakanlığına, siz değerli Milli Eğitim idarecilerine, okul idarecilerine, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize şükranlarımı ifade etmek istiyorum. İnşallah 2021 yılında, sağlıklı bir şekilde, okulların cıvıl cıvıl olduğu bir ortamda yüz yüze eğitime başlayacağız. 2021 yılının ülkemize, milletimize, Milli Eğitim camiasına, öğrencilerimize velilerimize hayırlar getirmesini diliyor, herkese sağlıklı günler temenni ediyorum.” dedi.

Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San; “Eğitimde imkân ve fırsat eşitliği sunmak için öğrencimizin durumunun yakından takip edildiğini, her yerde, her öğrencimize eğitim ortamı sunmak için tüm imkânların seferber edildiğini, uzaktan eğitim sürecini Seydikemer eğitim ailesi olarak en verimli şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını belirtti. Bakanlığımız tarafından ilçemizdeki 26 okula gönderilen 342 adet Tablet Bilgisayar Seti ve uzaktan eğitim sürecine verdikleri katkılardan dolayı Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’a, Sayın Valimiz Orhan Tavlı’ya ve İl Müdürümüz Sayın Pervin Töre’ye saygı ve şükranlarımı arz ederim.”dedi

Muğla Valisi Orhan Tavlı, tablet cihazları öğrencileri temsilen, Menteşe ilçesindeki 4 okul müdürüne takdim ederken Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferah San da Seydikemer’deki okul müdürlerine tablet bilgisayarları takdim ettikten sonra tören son buldu. (HABER/ŞULE UĞUR)

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com