Seydikemer İlçesinde müzisyenler bir araya gelerek kendi  dillerince pandemi sürecinde zor günler yaşadıklarını belirterek, yetkililerden yardım istediler.

Seydikemer İlçesinde müzisyenler ve organizatörler bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar. Pandemi sürecinden bu yana büyük sıkıntı içerisinde olduklarını kaydeden müzisyenler, sazları ve sözleri ile birlikte hallerini anlatmaya çalıştılar.

Toplantı sonrası gazetecilere açıklamada bulunan,Pandemi sürecinde müzisyenlerin ve ailelerinin ciddi geçim sıkıntısı çektiğini belirten Müzisyen Emre Can Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve milletvekillerimize Seydikemer ilçesinden sesimizi duyurmak adına burada toplandık. Pandemi sürecinde biz müzisyenler, mekan  işletmecileri, organizasyoncular  olarak çok mağduriyet yaşadık.Turizm kesinlikle bölgemizin ve ülkemizin kalkınması adına çok önemli. Ama büyük oteller ve eğlence mekanları açılmış durumda iken, ne yazık ki işlerimizi yapamıyoruz. Dışarıdan gelen turistler, gönüllerince bölgemizde eğlenip geziyorlar iken, biz eğlence, örf ve kültürümüzden uzak durduruluyoruz. Bazı ile ve ilçelerde düğünler, mülki amirlerin yetkisinde iken, ne yazık ki bizim ilçemizde bu mevcut değil. Bizim gayemiz sadece çorbamızın kaynaması. Pandemi kurallarına uymak zorunluluğu ile kısıtlı da olsa düğün ve nişan sezonunun açılmasını istiyoruz. Pandemi sürecinde bir çok müzisyen arkadaşımız enstrüman aletleri satmak zorunda kaldı ailelerini geçindirebilmeleri için. Bu anlamda büyüklerimizin seslerimizi duymalarını ve bizim sıkıntımıza çözüm bulmalarını istiyoruz”  ifadelerinde bulundu.

“Mesleğimizi Layığı İle İcra Etmeye Çalışıyoruz”

Seydikemer İlçesinde düğün, nişan ve benzeri davet organizasyonculuğu yapan Selma Demirezen isimli esnaf ise, “Bu süreçte çok mağdur edildik. Kademeli olarak süreç ilerliyor, fakat ne yazık ki biz unutulmuş durumdayız. Enteresan bir durumdayız. Biz layığı ile mesleğimizi icra etmeye çalışıyoruz. Geçimimiz bitmiş durumda. Yetkililerin sesimizi duymalarını istiyoruz” dedi.

“11 Aydır Unutulduk”

11 aydır enstrüman aletine hiç dokunmadığını ve haliyle evine götürecek ekmek parası bulamadığını belirten Müzisyen Mevlüt Göçmez, “11 aydır ne yazık ki pandemi sürecinden dolayı düğün, nişan ve benzeri organizasyonlar yapılmıyor. Bizler diğer bazı şehirlerde olduğu gibi kademeli de olsa ilçemizde sınırlı bir şekilde düğünlerin başlamasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com