AK Parti Muğla Milletvekilleri Yakup Otgöz ve Kadem Mete; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ilettikleri Seydikemer Devlet Hastanesi’nin sağlık personeli açığının giderildiğini  açıkladı.

150 yatak kapasitesi ile Mayıs ayında hizmete açılan Seydikemer Devlet Hastanesi’nin  geçtiğimiz günlerde   C grubundan B grubuna yükseltildiğini hatırlatan  Milletvekilleri  Otgöz ve Mete; sağlık personeli eksiğinin de giderildiğini belirtti.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Yakup Otgöz ve Kadem Mete yaptıkları yazılı açıklamda şunları kaydetti.

C grubundan B grubuna yükselterek,  hastanemizin tıbbi araç, gereç, cihaz ve personel açısından güçlenmesini sağladık. Kıymetli hemşerilerimize en modern şartlarda sağlık hizmeti verilmesini sağlıyoruz.

 150 yatak, 37 Poliklinik, 4 Ameliyathane, 16 Yoğun Bakım Yatağı ile sağlık hizmeti vermeye başlayan Seydikemer Devlet Hastanesi’ne; 11 Uzman Doktor, 4 Diş Doktoru, 1 Acil Doktoru, 80 hemşire, 20 ebe olmak üzere 162 sağlık personeli atandı.

Atanan sağlık personeli en kısa zamanda hastanemizde hizmet vermeye başlayacaktır. Muğlamızın diğer ilçelerinde  ihtiyaç duyulan sağlık personeli atamasının yapılması için de  görüşmelerimiz  devam ediyor.

Biz söz verip sözünde duran bir gelenekten geliyoruz. Biz eser siyaseti yapmaya devam ediyoruz.

 AK Parti Milletvekileri olarak biz  sana söz diye bol keseden atanlardan değiliz. Söz uçar, icraat kalır.

Muğla’nın ihiyacı olan her alanda yatırım ve hizmetlerimize devam edeceğiz.

Bu süreçdeki destek  ve ilgileri için Genel Başkanımız ve  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya kıymetli  hemşerilerimiz  adına en kalbi teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz.”ifadelerini kullandı.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com