Seydikemer Belediyespordan 5 Yıl Değerlendirmesi

Seydikemer Belediyesporda beşinci yılını doldurmuş olan Seydikemer Belediyespor Başkanı Hasan Köymen geçen beş yılın değerlendirmesini yaptı. En iyi alt yapıya sahip olmak istediklerini belirten Seydikemer Belediyespor Başkanı Hasan Köymen, ‘Önümüzdeki en önemli iş sahamızın yapımı. Bunu da yine Belediye Başkanımızın gayretleriyle başaracağız. Bütün her şey istediğim noktaya gelince tek bir amacım kalıyor alt yapı’ dedi.

Hem Sampiyonluk Yaşadık, Hem Adımızdan Söz Ettirdik

2 yıl içerisinde şampiyonluk yaşadıklarını belirten Seydikemer Belediyespor Başkanı Hasan Köymen, “Bu hafta kulüp başkanlığımın 5. yılını doldurmuş olacağım. Bu sebeple geçen 5 yılın değerlendirmesini siz değerli taraftarlarımıza yapmak istedim; Başkanlığımın ilk yıllarındaki tecrübesizliğimi hiç saklamadım. İşi bilen büyüklerimizin tecrübelerinden hep yararlanmaya çalıştım. Fakat şanssızlıklar da peşimi bırakmadı. Malumunuz futbol takımımız ligden düştü. Ligden düştüğümüz son maçı sanırım hayatım boyunca unutamam. Maç bitimi hüngür hüngür ağladım. Sonrasında beni ayakta tutan en önemli şey Belediye Başkanımız Yakup Otgöz’ün “Biz sana ve ekibine güveniyoruz. Düşülmüşse de tekrar çıkılır. Başını dik tut ve işine devam et. Belediye Başkanı abiniz olarak her zaman yanınızdayım” sözleridir. Başkanımızın bu sözlerinden sonra enerjimi tekrar toplayarak işe koyuldum ve sizlerin de bildiği gibi kısa zamanda kulübümüzde çok ciddi işler başardık. Sportif başarı anlamında ise Allah Osman Hocamızla tanışmayı nasip etti ki, yine 2 yıl içinde hem şampiyonluk yaşadık hem adımızdan söz ettirir konuma geldik” şeklinde konuştu.

43 Yıllık Tarihi Olan Bir Kulüp

Seydikemer Belediyesporun köklü bir kulüp olduğunu ve birçok şeyi başardıklarına da değinen Başkan Hasan Köymen, “Artık 5 yılda edindiğim tecrübelerle ayaklarım daha sağlam yere basıyor. Artık ilçem ve kulübüm için çok daha iyisini çok daha ilerisini hedefliyorum. Özellikle son 2 sezonda siz büyük Seydikemer taraftarının desteğini çok fazla gördüm ve inanın bu beni çok mutlu ediyor. Hep söylediğim gibi “Bu köklü kulüp benim babamın kulübü değil. Bu kulüp tüm Seydikemer’in kulübü. Bu kulüp rahmetli Boyacı Mehmet Başkanımızın bizlere emanet ettiği 43 yıllık tarihi olan bir kulüp”. Şuan önümüzdeki en önemli iş sahamızın yapımı. Bunu da yine Belediye Başkanımızın gayretleriyle başaracağız. Bütün her şey istediğim noktaya gelince tek bir amacım kalıyor; alt yapı” ifadelerini kullandı.

Önemli Olan Önce Hayal Etmek

Seydikemer Belediyespor kulübünü en iyi alt yapıya sahip bir kulüp haline getirmek istediğini vurgulayan Seydikemer Belediyespor Başkanı Hasan Köymen, “Şuan Türkiye’de futbol otoritelerinin kabul ettiği en iyi alt yapı Altınordu Futbol Kulübü’nde. Resimlere özellikle eklediğim Altınordu Futbol Kulübü’nün tesisleri birçok kulübün hayali. İşte bunu başarmak istiyorum. Yönetimimle birlikte Antrenörleriyle, çalışanlarıyla ve sporcularıyla öyle bir ekip kurmak istiyorum ki tüm bölgeye örnek teşkil eden bir yapı haline gelsin. Bunların hepsi hayal gibi gelebilir. Ama bugün kulübümüzün sahip olduğu tesis de bir zamanlar hayaldi. Önemli olan önce hayal etmek daha sonra bunu gerçekleştirmek için çalışmak. İnşallah öyle bir alt yapı olacak ki, teknik ekibimizle ve antrenörlerimizle birlikte Seydikemer’imizin tüm mahallelerini tek tek dolaşıp yetenek avına çıkacağız. Öyle bir alt yapı olacak ki, genç kardeşlerimiz kulübümüze gelmek için yarışacak… Velhasıl; yapmak istediğim çok şey, ulaşmak istediğim çok hedef var. Bütün bunları oluşturacağımız sağlam bir ekiple ve yine siz Büyük Seydikemer Taraftarının destekleriyle başaracağız. “Niyeti iyi olanın akıbeti de hayır olur”. Benim niyetim her zaman çok sevdiğim Memleketim, İlçem, Seydikemer’imize kalıcı eserler bırakabilmek” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com