“ŞEHRİN SULTANLARI” Duygulandırdı

Fethiye SEMERKAND  Vakfı Güney Ege Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen, ‘Şehrin Sultanları’ programı, duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu. Peygamber Efendimiz, Şehitlerimiz, alimler ve evliyaların kıssalarının anlatıldığı programa katılım yoğun olurken, bir çok vatandaş gözyaşlarını tutamadı.

Fethiye SEMERKAND  Vakfı Güney Ege Yardımlaşma Derneği tarafından Fethiye İlçe Spor Müdürlüğü Kapalı Spor Salonunda düzenlenen programın sunumunu Ser Organizasyon Sanatçısı Mikail Şimşek üstlenirken, sunum sırasında Şimşek’e ‘Kum Sanatı’ sanatçısı Veysel Çelikdemir de görsellerle destek verdi. Düzenlene programa yaklaşık Bin  kişi katılırken, programda vatandaşlar gözyaşlarını tutmadı. Etkinliğe AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ali Türkan, MÜSİAD Fethiye Temsilcisi Kemal Tufan, TÜMSİAD Fethiye Temsilcisi Abuzer Kartal ve bazı STK temsilcileri de katıldı.

Programın açılışında Ser Organizasyon Sanatçısı Mikail Şimşek’in eşliğinde, Peygamber Efendimiz, şehitlerimiz, alimler ve evliyalar için dualar edildi.

Duaların ardından  ve okunan Kuran’ı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşması gerçekleştiren  Fethiye SEMERKAND  Vakfı Güney Ege Yardımlaşma Derneği Şubesi Başkanı  Serhat Doğancı,Şehri Sultanlarının aslı muhabbet, sevgi, hürmet, vefa ve sadakattir. Bizler gönüllerin fetih edilerek bir çok sorunun yok edilebileceğini düşünüyoruz. Özellikle gençlerimiz gönül kapıları açılarak yarınlara umut olabilir, aile bireyleri arasında muhabbetin bağları ile birlikte kenetlenebilir ve toplumun ancak muhabbetin sağlam temelleri üzerinde inşa edilerek sarsılmadan, yıkılmadan devam ettirilebilir”  dedi.

Doğancı’nın  açılış konuşmasının  ardından şair  Dursun Ali Erzincanlı sahneye çıktı. Şiirleriyle Peygamber Efendimizin hayatını ve o dönem yaşananları anlatan Erzincanlı, “Allah ahlakımızı Peygamberimizin ahlakı eylesin. Bizleri bir araya getiren Allah’a şükürler olsun. Buna vesile olan herkese çok teşekkürler” dedi.

Yaklaşık  2 saat süren ‘Şehrin Sultanları’ isimli sunum ve dinleti etkinliğine geçildi. Etkinlikte Peygamber Efendimiz, şehitlerimiz, alimler ve evliyalarla ilgili kıssaları Mikail Şimşek seslendirirken, Veysel Çelikdemir de ‘Kum’ sanatı ile görsellerle vatandaşların duygu dolu anlar yaşamasına neden oldu.

Kum sanatı ile Peygamber Efendimizin devrinden, Osmanlı Devleti’ne ve günümüze kadar gelinen süreci gözler önüne seren Veysel Çelikdemir vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Program katılan vatandaşlar anlatılan kıssalar nedeni ile gözyaşlarını tutamazken, program sonunda ise Mikail Şimşek’in tavsiyesi üzerine geceye katılanlar birbirlerine sarılarak programdan ayrıldı.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com