Öğretmenler, Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın’ı, ölümünün 4. yıl dönümünde seslendirdikleri “Adı Aybüke” adlı esere çektikleri kliple andılar.

9 Haziran 2017’de Batman’ın Kozluk ilçesinde, hain terör saldırısı sonucu şehit edilen öğretmen Aybüke Yalçın; ölümünün 4. yıl dönümünde meslektaşları tarafından anlamlı ve duygu dolu “Adı Aybüke” adlı kliple anıldı.

Muğla’da görev yapan 3 müzik öğretmeninin de yer aldığı proje, Aybüke Yalçın’ın memleketi Çorum başta olmak üzere, Türkiye’nin farklı illerinde görev yapan öğretmenleri bir araya getirdi. Söz ve müziğini Çorum Mehmetçik Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Hakan Önsöz’ün yaptığı “Adı Aybüke” adlı eseri seslendiren öğretmenler, çektikleri video kliple şehit meslektaşlarını andılar.

Muğla Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Öğretmeni Damla Keskin, Marmaris İçmeler İnayet Coşkun Kodak Kamil Acarer Ortaokulu Müzik öğretmeni Duygu Yılmaz Erişen ve Bodrum Cumhuriyet Ortaokulu Müzik Öğretmeni Soner Sezgin’in de yer aldığı klip, dinleyenler tarafından büyük beğeni topladı.

Böylesine anlamlı bir çalışmada yer aldıkları için tüm öğretmenlere teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre “Üzerinden yıllar geçse de yüreğimizin köşesinde dinmeyen acılar vardır. Ömrünün baharında hain terör örgütü PKK tarafından gülüşü soldurulan Aybüke Öğretmenimi şehadetinin 4. yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyorum. Kalemin bükemediği eli kılıçla bükmek isteyenler, ilmin ışığını karanlığa boğmak isteyenler haince emellerine asla kavuşamayacaklar. Çünkü vatan sevgisi, bayrak sevgisi, ilim aşkı, meslek aşkı ile yürekleri dolu olan nice Aybükeler var bu ülkede ve var olmaya devam edecekler.

Bu duygu ve düşüncelerle Aybüke Öğretmenimi ve tüm şehit öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. ” dedi.

ADI AYBÜKE

Biraz harap köy yolu

Çoğu zaman yürür yolu

Ayakları nasır dolu öğretmenim

Erkenden çıkar yola

Geçer soba başına

Isıtmak için bizi öğretmenim

Ana gibi baba gibi

Sevdim seni öğretmenim

Ana gibi diyorken inan

Çok derinlerden bu sözlerim

Bin bir emek alın teri

Sevgi dolu sözleri

Öpülesi elleri öğretmenim

Bilir halimi neyim var

Aç mı hasta mı derdim mi var

Anlar yüzümden gözlerimden

Bir gün yine düştü yollara

Varamadı o okuluna

Anladık o gün bir şey oldu

Sobamız artık yanmıyordu

Sen bizim buralarda bir güz çiçeği gibiydin

Kokun hala buralarda burnumuzda

Bir kardeşim daha oldu

Adını koyduk Aybüke

Senin gibi olsun diye

Senin gibi koksun diye

Adını koyduk Aybüke

Söz/Müzik: Hakan Önsöz (Çorum Mehmetçik Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni)

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com