Şehit Aileleri, hergün oğullarının özlemini yaşarken, diğer yandan da süren operasyonları yakından takip ediyorlar. Muğla İlçeleri’nde görüşlerini aldığımız Şehit Aileleri “Vatan Sağolsun” sözünde birleşirken, gerektiğinde cepheye kendilerinin de gitmeye hazır olduklarını söylediler. Ailelerin tek beklentisi ise “unutulmamak”

Hain terör örgütlerine karşı operasyonlar devam ederken, Şehit Aileleri’de operasyon haberlerini yakından takip ediyorlar. Önümüzdeki günlerde bir tv programında  yayınlanacak olan “Vatan Sağolsun” programı için konuşan aileler, büyük özlem çektiklerini ama gerekirse cepheye kendilerinin de gitmeye hazır olduklarını söylediler.

Mehmet Ergen “Vatansız olmaz”

Bölücü terör örgütü pkk tarafından 2015 yılında Hakkari Dağlıca’da düzenlenen hain saldırıda şehit olan Seydikemerli Adnan Ergen’in babası Mehmet Ergen “Çocuğum bir daha dünyaya gelse bir daha salarım. Ben kendimde giderim yani. Nasıl olsa öleceğiz. Şehit olmak çok farklı bir şey. Her zaman vatan sağolsun diyoruz. Vatansız olmaz. Devletimizi milletimizi Allah korusun” ifadelerini kullandı.

İlhami Seven “Ülkem İçin Çocuklarım Feda Olsun”

Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesi Tendürek dağı kırsalında bölücü terör örgütüne karşı yürütülen operasyon esnasında şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Alper Seven’in Seydikemer’de yaşayan babası İlhami Seven “Allah herkesin evladını bağışlasın.. Herkesin evladını korusun. Rabbim bizi terörlerden korusun. Bende giderim. Bende bu vatan için feda olurum. Ben şunu söylüyorum bizim bizden başka dostumuz yok. Yalvarıyorum, ülkem için, canım feda olsun, ülkem için çocuklarım feda olsun. Vatanımız sağ olsun” dedi.

Anne Neslihan Seven’de  “Benim şimdi bir sürü evladım var. Pazara gidiyorum. Ana hoş geldin diyorlar. Pazara çıkıyorum ana hoş geldin diyorlar. Oğlum diyorum. Bize öyle bir mükafat bıraktın ki bir sürü Alper’imiz var. Allah hepsinden razı olsun. Bizi şuan kimse yalnız bırakmıyor, hepsinden Allah razı olsun. Vatanımız Sağ olsun” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Enver Demir “Dünya gelse bizi yıkamaz”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’de sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Dalamanlı Fuat Demir’in babası Enver Demir “Eğer ki bu vatanda kendi zimmetine bir lira para geçiren varsa hakkımı helal etmiyorum” ifadesini kullandı. Demir “Biz daha çok gelişmiş bir ülke olsaydık, bunlar bizim başımıza gelmezdi. Atatürk zamanında uçak fabrikamız varmış. Niye devam ettirilmemiş, niye silahlarımızı kendimiz yapmamışız. Ben her zaman Vatan Sağolsundiyorum. Millet olmadan Vatan olmaz. Bizim canımızı acıtırlar, bizim yıpratırlar ama dünya gelse bizi yıkamaz. Çünkü biz Amerika gibi bir başka ülke gibi sonradan doğma ülke değiliz. Biz Osmanlı’dan gelen bir toplumuz. Her zaman Vatan Sağolsun diyoruz” dedi.

Muammer Kargın “Şehitlik Makamına Herkes Ulaşamıyor”

Hakkari’de PKK’lı teröristlerin askeri araca düzenlediği saldırıda şehit olan Dalamanlı Hava Savunma Üsteğmen Emre Kargın’ın babası Muammer Kargın’da “Her şeyin üstünde Vatandır” dedi. Kargın “Biz bu vatana bir evlat verdik. Ben 30 yıla yakın görev yaptım bize şehitlik nasip olmadı. Evladımıza nasip oldu. Şehitlik makamına herkes ulaşamıyor” ifadelerini kullandı.

Anne Saadet Kargın’da sözlerine “Vatan Sağ olsun” cümleleri ile başladı Kargın “Vatanı olmayanın dini imanı olmaz. Bugün bir kızım var, gerekirse kendim bile askere giderim. Vatan sağ olsun. Ben Emre’yi vatanıma şehit verdim” açıklaması yaptı.

Ramazan Ağır “Hepsi bizim evlatlarımız”

Hakkari merkez kırsalında İl Jandarma Komutanlığınca 3 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda 2 asker  ile birlikte şehit düşen Uzman Çavuş Süleyman Yasin Ağır’ın babası  Ramazan Ağır “Şuan dağda mücadele veren hepsi bizim evlatlarımız. Onlara bir toz konması bile üzer. Biz Vatanımız için oğlumuzu şehit verdik, vatanımız sağ olsun” dedi.

Anne Elif Ağır ise “İnşallah teröristler vatanımıza milletimize çocuklarımıza dokunamazlar. Hergün dua ediyorum. Oğlumuzu Allah en güzel mertebeye taşıdı. Bizden daha çok sevdi. Dünya gelip geçecek ebedi mekanımız orası. Böyle bir mertebe ile gitmek herkese nasip olmaz. Orada da bize beraber olmayı nasip etsin. Duamız bu” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com