EŞİNİ, KAYINPEDERİNİ VE KAYINVALİDESİNİ BIÇAKLAYAN DAMAT NİHAYET İFADE VERDİ

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde eşini, kayınvalidesini ve kayınpederini bıçaklayarak ağır yaralayan sanık ilk kez ifade verdi. Tutuklu sanık mahkemede rahatsız olduğunu ileri sürerken, avukatı Adli Tıpa sevk edilmesini istedi. Mahkeme heyeti bu talebi reddetti. Savcı, tutuklu sanık için mütalaasını verirken sanık için 3 kez müebbet hapis istendiği kaydedildi.

Muğla’nın Seydikemer ilçesinde eşini, kayınvalidesini ve kayınpederini bıçaklayan sanık için savcı mütalaasını verdi. İlk duruşmada rahatsız olduğu gerekçesiyle savunma yapamayacağını bildiren ve yapmayan tutuklu sanık bu kez, savunmasını yazarak okudu. Fethiye 2.Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Mustafa S., avukatı Bülent Demen, Merve S. , Ramazan S., Ülkü S. ve avukat Ali Özgür Kullukçu katıldılar. Duruşmada, bir tanık da dinlenirken tutuklu sanığın akıl sağlığının bozuk olduğunu bazı şeyleri hatırlayamadığını bu nedenle doktora sevk edilmesini istemesine avukatı da destek verdi. Ancak, tutuklu sanığın adli tıpa gönderilme talebi mahkeme heyeti tarafından reddedildi.

Muğla’nın Seydikemer ilçesi Bayır Mahallesinde 19 Temmuz 2022 tarihinde 29 yaşındaki Mustafa S. isimli kişi, şiddet uyguladığı iddiasıyla boşanmak isteyen eşi bir çocuk annesi 26 yaşındaki Merve S., kayınvalidesi Ülkü S. (63) ve kayınpederi Ramazan S. (71) ‘yi evin penceresinden zorla  girip darp edip bıçaklayıp kaçtı. Yaralılar hastanelere kaldırılıp tedavi altına alınırken kaçan Mustafa S. ise jandarma tarafından yakalanıp hazırlanan suç evrakıyla sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanıp cezaevine konulmuştu. Mustafa S. Fethiye 2.Ağır Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmada rahatsız olduğu gerekçesiyle ifade vermemişti. Mustafa S. İkinci mahkemeye katılırken rahatsızlığını tekrarlayıp savunmasını yazdığını ve okumak istediğini söyledi.

“EŞİMİ SEVİYORUM, DEDİM”

Mustafa S. Savunmasında, “ Olaydan dolayı ailelerden özür dilerim. Hastaneye gitmek istiyorum. Gönderilmedim. 2020 yılında eşim Merve ile severek evlendik. Ailesi beni devamlı hor gördü. Kayınbabam ve kayınvalidem bize gidip geliyorlardı. Her geldiklerinde evimizde huzursuzluk çıkarıyorlardı. Eşime benden boşanması için baskı yapıyorlardı. Kayınbabamın tek isteği torundu. Çocuğum doğdu. Eşimi köyden Fethiye’ye taşınmaya ikna etmişler. Anne ve babasına yakın ev bulup taşındık. Elimde avucumda ne varsa kayınbabamın evinin tadilatına harcadık. Eşimle arama anne ve babası nifak soktu. Eşim, çeşitli bahaneler bulup, kavga çıkartıp evi terk etti. Bu kez çocuğumu göstermediler. Olay günü, Bana boşanma davası açtık, istediğiniz şartları kabul et boşan çocuğu gör dediler. Ben de çocuğumu alır giderim. Eşimi seviyorum, dedim. Kayınbabamda bana “Çocuğu babanın evinden mi getirdin” deyip, bağırdı. Çocuğumu istedim. Kayınbabam mutfağa gitti, elinde bıçakla geldi. Eşim ve kaynanam beni tutmaya çalıştılar. Kayınbabamın elinden onu ittirerek bıçağı aldım. Bana yumruk attı. Sonrasını hiç hatırlamıyorum. Kendimi dışarıda buldum. Bıçağı sallayıp, sallamadığımı hiç bilmiyorum. Ambulansı aradım.” Şeklinde konuştu. Tutuklu sanık Mustafa S.’nin Jandarma ve Cumhuriyet Savcılığındaki verdiği ifadelerindeki çelişkilerde mahkeme tarafından tek tek hatırlatıp soruldu. Sanık, eve pencereden değil kapıdan girdiğini iddia etti.

“BENİ BIÇAKLADI, KIZIM TEPEDEN TIRNAĞA KAN OLDU”

Mustafa S.nin eşi Merve S. ise ifadesinde, “ Olay günü annem, babam ve kızım boşanma dilekçesi için avukata gidip gelmişti. Babamı evindeydik. Saat 18.30 gibi Mustafa’nın yan tarladan eve doğru geldiğini gördüm. Hemen mutfak penceresi ve çelik kapıyı kapattım. Oturduğumuz odanın penceresinin birini kapattım. Diğerini kapatmaya çalışırken, sinekliği ittirip içeri girdi. Ve beni yumrukla dövmeye başladı. Hatta kızımın beşiğini de kırdı. Anne yapma diye sesleniyordu. Başıma dikilip “ Sen boşanırsan seni de çocuğu da öldürürüm. “ dedi. Benden ayrılırsan sen kötü yola düşersin, dedi. Cebinden bıçak çıkarıp, ensemden ve sırtımdan bıçakladı. Çocuğum kucağımdaydı. Kızım tepeden tırnağa kan oldu. Ben hemen KADES’e bastım. Sonra annemi ve babamı bıçakladı. Sanık dışarı çıkıp kaçtı. Ambulanslar geldi. Hastaneye kaldırıldık. Beni annemi, babamı bıçakla öldürmeye çalışan bu kişiden şikayetçiyim.” Dedi.

“3 KEZ MÜEBBET İSTENİYOR”

Tutuklu sanık avukatı sanığın ceza ehliyetinin tespit edilmesi için adli tıpa gönderilmesini talep ederken, mahkeme bu talebi reddetti. Savcı, delillerin toplandığını belirtip, Mustafa S.’nin öldürmeye tam teşebbüs suçundan 3 kez müebbet istedi. Tutuklu sanık avukatı mütalaaya karşı savunma için süre isterken, sanık Mustafa S.’nin tutukluğunun devamına karar verip, duruşmayı ileri tarihe erteledi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com