Fethiye Belediyesi eski başkanı Behçet Saatcı, 2019’da istifa ettiği İYİ  Parti’ye döndü. Saatcı’ya rozeti, Meclis Grup Toplantısında Genel Başkan Meral Akşener tarafından takıldı.

İYİ  Parti’de, yeni yasama döneminin 2. Meclis grup toplantısı bugün saat 10.30’da başladı. Grup toplantısında, genel başkan Meral Akşener’in gündeme dair konuşmasından önce, İYİ  Parti’ye katılan Behçet Saatcı’ya ikinci kez rozet takıldı. MHP’den ihraç edildikten sonra Demokrat Parti’ye geçen, ardından İYİ  Parti’ye katılan, daha sonra Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilmediği için istifa eden Behçet Saatcı da rozet takılan isimler arasında yer aldı.

İYİ  Parti’den istifasının ardından Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na bağımsız aday olan ancak kazanamayan Saatcı, Meral Akşener’in 19 Ağustos’ta Muğla’ya yaptığı gezide yer almış ve dönüş sinyalleri vermişti.

Behçet Saatcı’nın İYİ  Parti’den İstifa Süreci

31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimler için İYİ Parti, “Millet İttifakı” kapsamında Muğla Büyükşehir Belediyesi için aday çıkarmadı. İlin 13 ilçesinde ise İYİ  Parti ve CHP ayrı ayrı aday çıkarma kararı aldı. Bu duruma tepki gösteren dönemin Fethiye Belediye Başkanı İyi Partili Behçet Saatcı, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, “Böyle ittifak olmaz. Bu iş düzeldi, düzeldi, aksi takdirde şahsım, Muğla Büyükşehir Belediye başkan adayıdır. Biz aday olacak bir kapı buluruz” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com