Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve ilçe protokol üyeleri, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü yıl dönümü münasebetiyle Fethiye  Şehitliğine ziyaret gerçekleştirerek şehitleri kabirleri başında andılar.

15 Temmuz hain darbe girişiminin beşinci  yılı dolayısıyla Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat beraberinde Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Rüştü Şen, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Müftü Kamil Oktay, 15 Temmuz Derneği Başkanı Harun Balcı ve diğer protokol üyeleri katıldı.

Kaymakam Eyüp Fırat ve törene katılanların yerlerini almasının ardından şehitlerimizin aziz ruhlarına Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İlçe  Müftüsü Kamil Oktay  tarafından dua edildi, fatihalar okundu.

Gerçekleşen program sonrası gazetemiz muhabirine kısa açıklamada bulunan Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat şu ifadelere yer verdi;

“15 Temmuz 2016 tarihinde hain Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY), Milli irademize ve ülkemizin birlik ve beraberliğine karşı, hain bir darbe girişiminde bulunmuştur. Bu hain darbe girişimi,  Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve kararlı iradesi, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde ülkesine ve demokrasiye sahip çıkma azmi ile milli iradeye bağlı kalan kahraman askerlerimizin kararlılığı,  Emniyet güçlerimizin şanlı cansiperane direnişi ve Aziz Milletimizin ölüme meydan okuyan asil duruşu sayesinde hedefine ulaşamadan engellenmiştir.

15 Temmuz 2016 günü,  bir dönemin acı,  ancak şanlı bir hatırası olarak Türk Demokrasi Tarihine kazınacak bir demokrasi zaferidir.

Bizlere düşen sorumluluk, şehitlerimizin emaneti olan bu güzel vatan topraklarına aynı inanç ve kararlılıkla sahip çıkarak ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara karşı uyanık olmak ve mücadeleyi aynı kararlılıkla yürütmektir.Bu duygu ve düşüncelerle; vatan uğrunda canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve şifalar temenni ediyorum, iradesine, demokrasisine, istiklaline ve istikbaline, canı pahasına sahip çıkan milletimize saygı ve sevgilerimi sunarım.” Haber-Foto/Hakan AYKIRI

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com