Özel Fethiye Eğitim Kurumları Gezi, Tanıtım ve Turizm Kulübü tarafından organize edilen İzmir ve Çanakkale gezisi çok renkli geçti.

11-14 Mayıs 2023 tarihlerinde İzmir ve Çanakkale illerine düzenlenen geziye 7 öğretmen ile okulumuz 6 ve 7.sınıf öğrencileri katıldı. Birlik ve beraberliğin neşeli saatlere dönüştüğü bu gezide öğrencilerimiz İzmir’in ve Çanakkale’nin tarihi ve doğal güzelliklerini gezerek moral depoladılar.

11-14 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılan gezinin birinci gününde Efes Antik Kenti ve Şirince Köyü gezildi. Burada öğrencilerimiz öğretmenlerinden Efes Antik Kenti ve Şirinci Köyü hakkında detaylı bilgiler aldılar. Daha sonra İzmir merkeze geçildi ve burada da alışveriş merkezinde öğrenciler gönüllerince vakit geçirdiler. Gezinin ikinci gününde de öğrencilerimiz lise eğitimleri için tercih edebilecekleri okullar arasında olan Bornova Anadolu Lisesi, İzmir Atatürk Lisesi ve Amerikan Koleji’ni ziyaret ederek bu okullar hakkında detaylı bilgiler edindiler. Okulların yaptıkları çalışmaları yerinde incelediler. Gezi ekibi daha sonra Çanakkale’ye hareket etti. Gezinin üçüncü gününde de Çanakkale’nin tarihi ile ilgili detaylı bilgiler aldılar. Gelibolu Yarımadası’nı, Şehitlikleri, Şehitler Anıtı’nı ve müzeleri gezen öğrenciler bir kez daha tarihe tanıklık ettiler.

Gezi boyunca bolca fotoğraf çeken öğrencilerimiz çok eğlenceli, güzel ve unutulmaz anlar yaşadılar. Gezi boyunca da gezdikleri yerlerin hem sosyal ve kültürel yapısı hem de coğrafi özellikleri hakkında öğretmenleri tarafından bilgilendirilerek öğrendikleri konuları pekiştirme fırsatını da yakaladılar. Ayrıca lise eğitimleri için tercih edebilecekleri liseleri de yakından görmüş oldular.

 

 

  

 

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com