Engelli bireylerin aşılama işlemi başladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı programına yeni bir grubun daha eklendiğini duyurarak; tam bağımlı, orta düzey ve ağır engelli vatandaşların aşılanmasının başladığını belirtti. ilçemizde başarılı bir şekilde görev yapan Özel Saygın Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Özel Son Atılım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yetkilileri açıklamada bulunarak Sağlık bakanlığımıza teşekkür ettiler.

“BU BİREYLERİN AŞILANMASI DA BİZLER İÇİN OLUMLU BİR GELİŞME”

Özel Saygın Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucusu Musa Acar açıklamasında “Sağlık bakanlığımızın yapmış olduğu açıklama sonucunda daha önce down sendromlu bireylerin aşılamasına devam ediliyordu. Bunda her hangi bir sıkıntı yoktu. Bu gün yapmış olduğu açıklama ile birlikte tam bağımlı orta düzey ve zihinsel engelli bireylerin aşılanmasına başlandı. Aşılama takvimine göre hareket edebilirler. Bu bireylerin aşılanması da bizler için olumlu bir gelişme. Çünkü; bu bireyler evden dışarıya çıkamıyorlardı. Sosyal alanları kullanamıyorlardı. Eğitimlerini devam edemiyorlardı. Aşı sayesinde hem bireylerimiz hem de ailelerimiz risk faktöründen İnşallah çıkmış olacak. Vatanımıza ve milletimize hayırlı olsun diliyorum” dedi.

“SAĞLIK BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA BİZLERİ MUTLU ETTİ”

Özel Son Atılım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurucusu Hakan Gökçen açıklamasında “Kurumumuzda özel gereksinimli bireylere eğitim vermekteyiz. özel gereksinimli bireylerin eğitimlerinde devamlılık esastır. Öğrencilerin kazandıkları kazanımları pekiştirmeleri, sürekli olarak üzerine yeni kazanımları öğrenmeleri için devamlı bir şekilde eğitimlere gelmeleri her zaman  öğrencilerden ve ailelerinden talep etmekteyiz. Ülkemiz ve dünya genelinde 1.5 yıldan beri covid-19 salgını ile mücadele ediliyor. Salgının olumsuz şartlarından herkes etkileniyor. En çok etkilenenlerden birisi de özel gereksinimli bireyler. Özel gereksinimli bireylerin bağışıklık sistemleri normal insanlara göre biraz daha düşük seviyede ve farklı rahatsızlıkları olduklarından dolayı tedirginlik seviyeleri üst düzeydedir. Yapılan açıklamada özel gereksinimli bireylerin Haziran ayı içersinde aşılanmasına hız verecekler. Buda öğrencilerimizin ve kurumumuzdan eğitim alan kişilerin devamlılıkları için vazgeçilmez bir seviyeye gelecektir. Yapılan çalışmalar için Sağlık Bakanımız sayın Fahrettin Koca’ya çok teşekkür ediyorum” dedi. HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com