CHP Muğla Milletvekili Gizem Özcan öldürülen motokurye Samet Özgül’ün cinayet davasına katıldı.

Milletvekili Özcan ve CHP Ankara Milletvekili Aliye Timisi Ersever, Özgül Ailesi’ne destek için davaya katılırken, davaya çok sayıda motokurye de katılarak, Özgül’e sahip çıktı.

Motokurye Samet Özgül cinayeti davasında karar duruşması bugün Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Özgül, 5 Kasım 2022’de, ‘trafikte yol vermeme’ tartışması yaşadığı 3 alkollü kişi tarafından hunharca öldürülmüştü. 3 sanıklı davada Mahkeme, Halil İbrahim Demirci’ye müebbet; tutuksuz sanıklar Mustafa Demirci ve Bülent Açıkgöz’e 12’şer yıl hapis cezası verdi.

Muğla Milletvekili Özcan davaya ilişkin şunları söyledi:

“ŞİDDETİN KARŞISINDA ÖRGÜTLÜ ADALET MÜCADELESİ İLE DURACAĞIZ”

“Bugün Mahkeme, yerinde bir karar ile bütün sanıkların ceza almasına karar verdi. Bu kararın çıkmasında en büyük pay Samet Özgül’ün Ailesi’nin yürüttüğü adalet mücadelesidir. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu süreci en başından beri takip ediyor. Bugün Genel Başkanımızın bilgisi dahilinde, Özgül Ailesi’nin yanındaydık. Şuna eminiz ki, Özgül Ailesi’nin adalet mücadelesi tüm evlatlarımızın adalet mücadelesidir. Adalet mücadelesini her zeminde büyüteceğiz! Ne yazık ki vahim sonuçları olan şiddet vakaları her geçen gün daha çok acı veren bir toplumsal gerçeğe dönüştü. Gündelik hayatı felç eden bir şiddet ile karşı karşıyayız. Yürürlükteki cezasızlık rejimi şiddet vakalarını besler halde. Bunun karşısında ancak örgütlü bir adalet mücadelesi ile durabiliriz. Özgül Davası’ndaki karar, adalet mücadelesinin önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Bu çerçevede adalet mücadelelerini ilmek ilmek öreceğiz. Kaybedecek bir evladımız bile yok!”

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com