OVACIK YANGININDA SABOTAJ KALINTILARI BULUNDU

AK Parti Ankara Milletvekili ve  Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Lütfiye Selva Çam, Fethiye’nin Ovacık Mahallesinde çıkan orman yangınında sabotaj bulgularına rastlanıldığını ifade ederek, zarar gören bölgelerin yeniden yeşillendirileceğini söyledi.

AK Parti Ankara Milletvekili aynı zamanda Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Lütfiye Selva Çam beraberinde Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ile birlikte Seydikemer ve Fethiye’de orman yangınlarında zarar gören alanlarda incelemelerde bulundu. Çam ve Ekinci, ilgililerden bilgiler alırken; çevredeki işletmeleri ziyaret etti.

Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Lütfiye Selva Çam beraberinde Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Fethiye’de ilk olarak AK Parti Fethiye İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. MKYK Üyesi Çam ve Milletvekili Ekinci’yi, İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Fethiye ve Seydikemer programı kapsamında orman yangınlarının başladığı noktaları inceleyen AK Parti Ankara Milletvekili aynı zamanda Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Lütfiye Selva Çam ve Sivas Milletvekili Semiha Ekinci; zarar gören bölgelerin yeniden yeşillendirileceğini bildirdiler.

Ovacık’ın Ocakköy bölgesindeki yanan ormanlık alanda hem incelemelerde bulunan, hem de Fethiye Orman İşletme Müdürü Hakan Duman’dan  bilgiler alan Milletvekilleri Çam ve Ekinci, gazetecilere yaptığı değerlendirmede, edindiği bilgiye göre yetkililer tarafından Ovacık Mahallesinde çıkan orman yangınında sabotaj bulgularına rastlanıldığını  ve 4  noktadan eş zamanlı ormanın ateşe verildiğini belirtti.

“Bu Süreçte Siyaset Değil, Birlik ve Beraberliğe İhtiyacımız Var”

Muğla programı hakkında bilgiler aktaran AK Parti Ankara Milletvekili aynı zamanda Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Lütfiye Selva Çam, “5 gündür bölgedeyiz ve incelemelerde bulunuyoruz. İlk günden itibaren milletvekillerimiz ve bakanlarımız Muğla’da. Yangın bölgelerinde halkımızın sorunlarını tespit edip, bir aksaklığın olup olmadığını öğrenmeye çalışıyoruz. Şu anda 5 bakanımız çeşitli bölgelerde incelemeler yapıyor. Her akşam AFAD Koordinasyon Merkezi’nde toplantılar yapılıp, değerlendirmeler yapılmaktadır. Afetlerin olduğu dönemde siyasetin değil birlik ve beraberliğin ön plana çıkması gerekmektedir” dedi.

“Yangınların Çıkışları Sabotaj Olduğunu Gösteriyor”

Yangınların eş zamanlı ve aynı anda birçok yerde çıktığını hatırlatan MKYK Üyesi Çam, “Rüzgar ve diğer şartlar nedeniyle yangınların kontrol altına alınmasında, zaman zaman sıkıntılar yaşandı. Müdahalelerde de zorluklar yaşandı. Türkiye’de son bir hafta içerisinde Türkiye’de 200’ü aşkın orman yangını meydana geldi. Ekipler ve vatandaşların gayretleri ile bütün yangınlar kontrol altına alınmış durumda” ifadelerini kullandı.

“Yanan Alanlara Bir Çivi Bile Çakılmayacak”

Açıklamasını sürdüren AK Parti Ankara Milletvekili aynı zamanda Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Lütfiye Selva Çam, “Yangınların çıkış nedenleri araştırılıyor. Şu an için bir şey söylemek için erken. Mutlaka adalet yerini bulacaktır. Türkiye yararına olacak hiçbir kararda arkamızda durmayan muhalefetin, yine yangın gibi çok önemli bir konuda provokasyon yapabildiğini; bunu ranta çevirdiğini gördük. Onların belirttiği gibi bir kanun olmadığını bakanımız da söyledi. Yanan alanlara bir çivi dahi çakılamaz. Kısa bir sürede tekrar ağaçlandırma yapılacak” diye konuştu. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com