Dünyaca ünlü Ölüdeniz’de bayram tatilinde yaşanan trafik yoğunluğu halen devam ediyor. Trafik sorunun sadece bayramlarda olmadığını belirten Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, Ölüdeniz için profesyonel bir yardım alınması gerektiğini belirtti.

Kurban Bayramı tatilinde yaklaşık 1 milyon turiste ev sahipliği yapan dünyaca ünlü Ölüdeniz’de yaşanan trafik sorunları gün geçtikçe büyüyor. Ölüdeniz’de yaşanan trafik sorunun bayramla kısıtlı olmadığını belirten Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, Ölüdeniz’e gelmek isteyen misafirlerin Ölüdeniz’e ulaşamadıklarını söyledi. Başkan Kökten, acilen profesyonel yardım alınması gerektiğini kaydederek, halk arasında konuşulan çözüm önerilerinin hiçbir yararının olmayacağının da altını çizdi. Başkan Kökten, “Hep beraber toplanıp bunun gerçek çözümünü bulmamız gerekiyor. Çünkü biz bu sorunu çözemezsek bu trafik sürekli bu şekilde olacak. Trafiğin böyle olması hem Ölüdeniz esnafına zarar hem bu bekleyen insanlara yazık” dedi.

“Kesin Bir Çözüm Bularak Trafik Sorununu Bitirmeliyiz”

Ölüdeniz Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Muhammet Kökten, “Daha önce de dile getirdik bu trafik sadece bayramda değil, bayram da daha fazla oluyor ama Temmuz, Ağustos gibi aylar da yine bu trafik devam ediyor. Bu konu ile ilgili çözümlemelerin yapılmasını istiyoruz ama yapılırken de şöyle bir durum var. Kurum ve kurullar da konuşulanlar; “Tekrardan bir yol gelse, Ölüdeniz’e dönüş yolu olsa” gibi cümleler konuşuluyor. Gördüğünüz gibi dönüş yolunda bir sıkıntı yok. Dönüş yolu bomboş. Burada ki en büyük problem Tokgöz marketin olduğu yer ile Kumburnu gişelerin girişine kadar olan alanda içeri girişi olmadığı için insanlar beklemek zorunda kalıyor. Bazı kurumlarda diyorlar; ücreti girişte değil çıkışta alsalar, gişe birden fazla olsa ama şöyle de bir durum var bunu da araştırdık yaklaşık olarak saat 11.00 gibi içerinin kapasitesi 1100 ve 1100’ü aştıklarında otopark doluyor. Dolduğu içinde yeni araç alınmıyor. Yeni araçta alınmadığı içinde maalesef bu beklemeler başlıyor. İçeriden bir araç çıkacak ki, içeriye bir araç alınacak. Dolayısıyla bununla ilgili Tokgöz marketin orası ile gişeler arasında bizim profesyonel bir destek almamız gerekiyor. Bu şehir plancılarından, üniversiteden, karayolundan, belediyemizden olabilir. Yani hep beraber toplanıp bunun gerçek çözümünü bulmamız gerekiyor. Çünkü biz bu sorunu çözemezsek bu trafik sürekli bu şekilde olacak, trafiğin böyle olması hem Ölüdeniz esnafına zarar hem bu bekleyen insanlara yazık” diye konuştu.

“Tek Çözüm Profesyonel Destek”

Başkan Muhammet Kökten, “Kaç gündür yollarda gözlem yapıyorum. Dönüş yolunda hiçbir zaman trafiğin sıkıştığını görmedim. Faralya yolunu yukarıdan verelim dedik. Alim başkanımızdan rica ettik tabelaları diktirdi geçişi o taraftan verdik ama yine çözemedik çünkü tamamıyla problemin gişelerde ve Tokgöz marketin arasında tıkanmasından kaynaklanıyor. Bunun yanında içeride başka otopark açılabilir mi? Arıtmanın yanında bir boşluk var hangi kuruma ait bilmiyorum ama orada ciddi bir boşluk var orası belki otopark olabilir. İhale edilebilir. Bunlarla ilgili biz ne kadar yorum yapsak ta bizim burada asıl yapmamız gereken bu işlerle ilgili profesyonel destek almamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com