Fethiye Belediyesi tarafından Ölüdeniz ve Baha Şıkman Caddeleri’ne sıcak asfalt BSK aşınma tabakası dökülecek. Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli ve Fen İşleri Müdürü Tahir Başaran açıklamalarda bulundu.
Yol kapamalarıyla ilgili bilgiler belediye sosyal medya hesabından duyurulacak
Fethiye Belediyesi’nin altyapısını tamamen bitirdiği, üst yapısında sadece aşınma tabakası dökülecek olan Ölüdeniz Caddesi ve Baha Şıkman Caddesi’nde çalışmalara başlayacak. Belirli gün ve saatlerde ana arterlerde yol kapanma işlemleri gerçekleşecek. Konuyla ilgili bilgiler Fethiye Belediyesi’nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden duyurulacak.
Bolelli, “Maliyetlerin artması ve sürekli değişkenlik göstermesinden dolayı…”
Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli, “Ölüdeniz ve Baha Şıkman Caddelerinin aşınma tabakasının dökülmesiyle ilgili konu, yaşanan ekonomik sıkıntılarla ilgili, girdilerdeki aşırı yükselme, maliyetlerin aşırı artmasından kaynaklıdır. Bunlardan kaynaklı müteahhit devam edemedi. Devam edemediği için de hukuki süreci beklemek zorunda kaldık. Sözleşmesi fesih oldu. Yeni bir ihale ile kalan kısmı yapmaya soyunduk. Ama iki kez ihale sonuçlanmadı. Dediğim gibi maliyetlerin değişken olması bizi engelledi. Son ihalemize katılım oldu. Önümüzdeki iki haftalık bir süreç içerisinde Baha Şıkman ve Ölüdeniz Caddeleri’nde aşınma tabakası yapılması, çizgilendirilmesinin yapılmasını tamamlayacağız. Çok uzun bir süreç değil, bitince çok mutlu olacaksınız” dedi.
“Uyumsuzlar giderilecek”
Fethiye Belediyesi Fen İşleri Müdürü Tahir Başaran ise, “Birçok şikayet aldığımız caddelerimiz. Özellikle rögar kapağı yüksekliği, yol kotu gibi uyumsuzluklar bu şekilde giderilecek. Sözleşmesini imzaladık. Belli aralıklarda yollarda kapama işlemi yaparak çalışmamızı tamamlayacağız” dedi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com