1965 rakımlı Babadağ, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında alınan kademeli normalleşme kararlarının ardından yeniden adrenalin tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor.

Fethiye’de 1965 rakımlı Babadağ, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında alınan kademeli normalleşme kararlarının ardından yeniden adrenalin tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor.Ölüdeniz Mahallesi’ndeki 1965 rakımlı Babadağ, her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste yamaç paraşütüyle adrenalin dolu müthiş bir manzara keyfi yaşatıyor.

Macera tutkunu yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği Babadağ’dan yamaç paraşütleriyle havalanan tatilciler, Ölüdeniz’in manzarasını kuş bakışı izleme fırsatı buluyor.Babadağ, her yıl uçuş rakamlarını artırarak bölge ekonomisine önemli katkı sağlıyor. Kovid-19 salgınıyla mücadelenin devam ettiği dönemde faaliyetlerine belirli dönemlerde ara veren yamaç paraşütçüleri, “kademeli normalleşme” ile birlikte yeniden Ölüdeniz semalarını süsleyecek.Uçuşların tedbirlerle yeniden başladığı Babadağ’da normalleşmenin ardından yoğunluk bekleniyor.

“Yamaç Paraşütünü Herkes Yapabilir”

Yamaç paraşütü firması sahibi Hakan Koral, çok sayıda kişiden yamaç paraşütü için rezervasyon talebi aldıklarını söyledi.

Bölgeye yapılan teleferiğin haziranda faaliyete geçeceğini, isteyenlerin Babadağ’a teleferikle ulaşabileceğini dile getiren Koral, “Babadağ, dünyanın en güzel yamaç paraşütü merkezlerinin başında geliyor. Bu kadar profesyonel yamaç paraşütü pilotunun bir arada olduğu başka hiçbir bölge yok. Misafirlerimiz, profesyonel, disiplinli, sertifikalı pilotlar eşliğinde güvenli uçuş yapıyor. Yamaç paraşütü, bir tecrübe gerektirmiyor. Yolcularımız birkaç adım attıktan sonra yaklaşık yarım saat Ölüdeniz’in eşsiz manzarasını seyrederek sahilimize iniyor.” ifadelerini kullandı.

Bölgenin yamaç paraşütü ve aktive merkezi olarak gelecek misafirlere hazır olduğunu vurgulayan Koral, “Haziranda başlayan sezonun ekim, kasım aylarına kadar uzayacağını düşünüyoruz. Turizmciler ve yamaç paraşütü sektörü talebi karşılamaya hazır. Fethiye, ocak ve şubat ayları dışında 10 ay aktiviteye olanak sağlayan eşsiz bir bölge.” değerlendirmesini yaptı.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com