Dünyaca ünlü tatil merkezlerinden Ölüdeniz, Kurban Bayramı öncesi yerli turist akınına uğruyor. Ölüdeniz’de plajlar, oteller ve yollar tıklım tıklım doldu.

Kurban Bayramı tatilinin ilk gününde tatil için Ölüdeniz ’i tercih eden yerli turistler yoğunluk yaşatıyor. Ölüdeniz’in eşsiz plajları tatilcilerle dolup taşarken, otellerde yaşanan doluluk turizmcilerin yüzünü güldürüyor. Ölüdeniz’de Belcekız ve Kumburnu plajlarını dolduran turistler şezlonglara uzanarak güneşin tadını çıkartırken, sık sık denize girerek serinledi. Bazı tatilciler de Babadağ’dan yamaç paraşütü ile atlayış yapıp Belcekız plajına iniş yaptı. Yaşanan yoğunluk araç trafiğine de yansıdı.

Kilometrelerce Araç Kuyruğu Oluştu

Kurban Bayramı tatili nedeniyle tatilcilerin akınına uğrayan Ölüdeniz’de, trafik yoğunluğu yaşanıyor. Trafik sorunu Kurban Bayramı öncesi gün geçtikçe daha da büyüyor. Ölüdeniz’e gitmek isteyen bayram tatilcileri kilometrelerce araç kuyrukları oluştururken, taksici ve dolmuşlar isyan etti.

“Tatil Kalabalığı Güzel”

Ankara’dan Ölüdeniz’e tatile gelen Ali Can Özyurt, “Fethiye ve Ölüdeniz mükemmel bir yer. Özellikle havasından çok memnunum. Ankara daha sıcaktı. Havası ve doğası gayet iyi… Denizi her zamanki gibi mükemmel… Tatil için 3 yıldır Ölüdeniz’e geliyorum. Gayet keyifli ve mutluyum. Ölüdeniz’in kalabalık olması çok normal, insanlar pandemi döneminde iyice bunaldı. Bayram tatili için daha fazla insan gelmeye başladı. Tatilde kalabalık olması da güzel” diye konuştu.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com