Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ikincisi gerçekleştirilen Ben Okuyorum Dünyam Büyüyor kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri tarafından törenle takdim edildi.

Tüm dünyayı ve ülkemizi olumsuz etkileyen Kovid-19 salgını nedeniyle ülke genelinde eğitim öğretim bir süredir çevrimiçi olarak devam ediyor. Bu süreçte öğrencilere destek olmak ve onlara okumayı sevdirmek amacıyla Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ben Okuyorum Dünyam Büyüyor projesi kapsamında online bir yarışma düzenledi.

İlki öğrenciler tarafından büyük bir ilgi gören yarışmanın, ikincisine de yoğun bir katılım olduğu belirtildi. Etkinliğe ilkokullarda 2, 3 ve 4. sınıflar ile ortaokullarda 5, 6 ve 7. sınıflar katıldı. Öğrenciler her sınıf seviyesinde belirlenen 4 kitabı okudular ve 22 Mayıs tarihinde düzenlenen online sınava katıldılar. Sınav sonrasında puanlar ve derecelerin elektronik ortamda belirlendiği öğrenildi.

Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi açık hava gösteri alanında düzenlenen ödül törenine Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdullah Şentürk, Şadiye Ceylan, Ali Öğütveren, Erdinç Kara, Özel Büro Yöneticisi Ebru Köktürk, dereceye giren öğrenciler ve velileri katıldı. Okuma yarışmasında başarılı olan öğrencilere Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat çeşitli hediyeler takdim ederek, öğrenciler ve öğretmenleriyle tek tek hatıra fotoğrafı çektirdi.Haber-Foto/Melek SARIOĞLAN

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com