Nursel Özdemir Kurumları her yıl olduğu gibi bu yıl da yangın tatbikatını başarıyla gerçekleştirdi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı Fethiye İtfaiye Grup Amirliği tarafından hazırlanan programa Nursel Özdemir Kurumlarında ilgi yoğundu. İtfaiye ekipleri Nursel Özdemir Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Elit Nursel Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yangın tatbikatını düzenledi. Tatbikata öğrenciler, veliler, öğretmenler ve tüm personel katılım gösterdi.

İtfaiye Daire Başkanlığı çalışanları yangına sebep olan etkenler, yangına müdahale, olay yerindeki tehlikeler, yangın tüpünün kullanılması, malzeme bilgisi ve elektrik yangınlarına müdahale eğitimi ile ilgili bilgiler verdi, söndürme tatbikatı gerçekleştirdi. İtfaiye personeli tarafından öncelikli olarak yangın, yangın çeşitleri, yangına müdahale şekilleri ve kullanılabilecek malzemeler konusunda detaylı bilgiler aktarıldı. Ardından da personel yangın tüpleri ile yangına müdahale şeklini uygulamalı olarak gerçekleştirdi.
Kurucu Salih Dündar tatbikata katılarak, yaşanabilecek olası yangın durumlarında yapılması gerekenleri anlatan itfaiye ekiplerine, tatbikatta yapılması gerekenleri dinleyen ve uygulayan öğrencilere, öğretmenlere ve okul personeline teşekkür etti.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com