Seydikemer İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Topal, Covid-19 coronavirüs ile mücadele kapsamında süren aşılama çalışmalarıyla ilgili mahalle muhtarlarına bilgi verdi. Koronavirüs salgınına karşı aşılamada kullanılan Alman Biontech aşılarının 1 Haziran Salı günü Seydikemer İlçe Sağlık Müdürlüğüne geleceğini ifade eden Topal, vatandaşların randevu alıp bu aşıdan vurulabileceğini söyledi.

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkileyen koronavirüs ile ilgili sağlık personeli sahaya inerek vatandaşlara bilgi vermeye devam ediyor. Seydikemer’de yeni tip coronavirüs (Covid-19) pandemiyle mücadele devam ederken Seydikemer İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Belediyeye ait  toplantı salonunda düzenlenen toplantıda Seydikemer İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Topal tarafından Seydikemer’deki mahalle muhtarlarına yönelik Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen aşılama çalışmalarıyla ilgili bilgi verildi. Muhtarların yoğun ilgi gösterdiği toplantıda; koronavirüs aşısı nedir? , 1’inci doz ve 2’nci doz çalışmaları ne zaman vurulur?, Kimler koronavirüs aşısı olabilir?, Yan etkileri nelerdir?, gibi merak edilen sorular İlçe Sağlık Müdürü Doktor Gürsel Topal tarafından cevaplandı.

MAHALLELERDE AŞILAMA ÇALIŞMASI YAPILACAK

Birinci doz aşıyı olan vatandaşların ikinci doz aşıyı da olmak zorunda olduğunu vurgulayan Dr. Topal; ‘’Şu anda 50 yaş üstü vatandaşlara aşı yapılabiliyor. Herkes kendisinin aşı olup olmadığını biliyor. Muhtarlarımız ve aile hekimleri bir araya geldiğinde aşılama organizasyonu daha güzel oluyor, “1’inci doz aşıyı olan vatandaşlarımız günü geldiğinde ikinci doz aşıyı da olmak zorundalar. Arzu ederseniz aşılama yapılmamış mahallelerde aile hekimlerini organize edip mahallelerinizde aşılama yapabiliriz. Aşılama yapılan mahallelerdeki vatandaşlar ise tek tek ilçe sağlık müdürlüğümüze gelirse aşı yapabiliriz diyerek,. Aşıyla ilgili muhtarlar tarafından sorulan sorulara cevaplar verdi.Haber-Sinan SARIOĞLAN

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com