Muğla’da Öğrenciler LGS Sınavı Heyecanı Yaşadılar

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî sınav, 4 Haziran 2023 itibarıyla ülke genelinde yapıldı. Muğla’da 13 ilçede 240 okulda, 791 salonda, 1882 salon görevlisinin gözetiminde yapılan LGS sınavı, saat 09.30 ile 11.30 olmak üzere iki oturum hâlinde düzenlendi.

9.30’da başlayan 75 dakikalık sözel oturumda; Türkçeden 20 soru, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülükten 10 soru, din kültürü ve ahlak bilgisinden 10 soru ve yabancı dilden 10 soru olmak toplam 50 soru soruldu. Saat 11.30’da başlayan 80 dakikalık sayısal oturumda ise matematik ve fen bilimlerinden 20’şer soru olmak üzere öğrencilere 40 soru soruldu.

Bakanlık Başmüfettişi İsmail Bayır ve İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Menteşe’de sınav yapılan okulları ziyaret ederek yürütülen çalışmaları yerinde inceledi; sınava girecek öğrencilere başarılar diledi.

Sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilen LGS sınavının ardından açıklama yapan İl Müdürü Emre Çay, “İlimiz genelinde, 240 okulda, 791 salonda gerçekleştirilen LGS 2023 tamamlandı. Sınav sonuçlarının tüm öğrencilerimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, sınavların sorunsuz şekilde tamamlanmasında emeği geçen tüm personelimize ve paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Cevap anahtarı sınavdan kısa bir süre sonra meb.gov.tr adresinde yayımlanırken LGS merkezî sınav sonuçları 26 Haziran’da açıklanacak. Öğrenciler, sınav kitapçıklarını sınavdan bir gün sonra sınava girdikleri okullardan alabilecekler.

 

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com