Muğla genelinde etkili olan orman yangınlarının sona ermesinin ardından ortak açıklama yapan Muğla Odaları ve Borsası, ‘Yeryüzü cenneti Muğla’da Yaşam devam ediyor’ başlıklı duyuruyla ülke genelindeki vatandaşlara “Tatile gelin” çağrısı yaptı.

Muğla Odaları ve Borsası, orman yangınlarının tamamen söndürülmesine rağmen yaratılan olumsuz havanın devam ettiği ve turistik yörelerin bu durumdan çok etkilendiği izlemine karşı açıklama yaptı. Yangınlar nedeniyle tatilini Muğla’da geçirmekten çekinen Türkiye genelindeki vatandaşlara yönelik yapılan çağrıda, yangının izlerinin silindiği belirtilerek güvenli bir tatil için Muğla’nın misafirlerini hazırlamaya hazır olduğunu belirtti.

Duyuruda; “Oteller, restoranlar, plajlar, tekneler büyük yangın sonrası başta Marmaris ve Bodrum olmak üzere Muğla’nın tüm tatil beldelerinde sizleri bekliyor. Pandemi ve yaşanan yangın afetinin yaralarını, ticari çarkların dönmesi ile hep birlikte sarabiliriz. Biliyoruz ki, tüm yürekler bu süreçte ‘Nasıl destek olabiliriz’ diye bizimle çarptı. Bize vereceğiniz en büyük destek işletmelerimizi doldurmanızdır. Rezervasyonlarınızı bekliyoruz. Dayanışma yaşatır” ifadelerine yer verildi.

Çağrıya ilişkin açıklamalarda bulunan Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, yangınların günler önce sona erdiğini belirterek, Muğla’ya gelmek isteyen tatilcilerin aklında oluşan kötü izlenimi silmek istediklerini belirtti. Tatilcilerin güvenliği için yangınlar sırasında da geniş çaplı güvenlik önemleri alındığını belirten Başkan Çıralı, ulaşımda yaşanan aksaklıklar ve tedbir amaçlı önemler dışında herhangi bir sorun yaşanmadığının altını çizdi. Yangınların söndürülmesi, aşırı hava sıcaklarının ise mevsim normallerine dönmesiyle Muğla’nın neşeli yaz günlerine geri döndüğünü belirten Başkan Çıralı, tüm vatandaşları Muğla’da tatil yapmaya davet etti. Tüm vatandaşları, yangınlardan olumsuz etkilenen turistik işletmeler ve bağlı sektörlerle birlikte Muğlalıların yanında olmaya çağıran Başkan Çıralı, hem güzel bir dayanışma örneği, hem de unutulmayacak bir tatil için çok güzel bir fırsat yakalandığını sözlerine ekledi.

Bizde kalın, habersiz kalmayın! BeskazaTV.com